Warszawiacy dostaną nowe parkingi „Parkuj i jedź”

W aglomeracji warszawskiej powstanie kolejnych 19 parkingów typu „Parkuj i jedź”. W stolicy nowy obiekt zostanie wybudowany przy stacji PKP Warszawa Jeziorki - poinformował w środę stołeczny ratusz.

(fot. Stanislaw Kokurewicz / FORUM)

Dzięki tym inwestycjom kierowcy mają zyskać ponad 1400 miejsc dla samochodów. Wybudowanych zostanie też 850 miejsc dla rowerów. Budowa 19 nowych parkingów przesiadkowych zostanie dofinansowana kwotą ponad 41 mln zł. Przyznane wsparcie unijne jest kolejnym etapem rozwoju sieci tego typu parkingów.

Oprócz stolicy nowe parkingi systemu „Parkuj i jedź” powstaną w Błoniu, Grodzisku Mazowieckim, Jabłonnie, Michałowicach, Milanówku, Piasecznie, Piastowie, Pruszkowie, Radzyminie, Sulejówku, Wieliszewie, Wołominie i Żyrardowie.

Z kolei warszawski parking zostanie zlokalizowany w pobliżu linii kolejowej prowadzącej do Radomia, przy stacji PKP Warszawa Jeziorki, w pobliżu ulicy Karczunkowskiej. Obiekt będzie mógł pomieścić co najmniej 138 samochodów, w tym sześć miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdzie się na nim też co najmniej 40 miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu zamontowane zostaną również dwie ładowarki dla aut elektrycznych.

Dotychczas przeprowadzone zostały trzy nabory wniosków o dofinansowanie europejskie na budowę parkingów typu "P+R". Przewidują one realizację nowych lub przebudowę istniejących obiektów. "W ten sposób powstanie ponad 6 200 miejsc parkingowych dla samochodów oraz blisko 2 900 miejsc dla rowerów. Łączne wsparcie unijne dla tych projektów ma wynieść blisko 134,2 miliona złotych" - podał w środę stołeczny ratusz. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ robs/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mkx

Znak drogowy sugeruje, że Warszawa stawia na rozwój kolejnictwa węglowo-parowego;) Może czas na zmiany w rozporządzeniach o ruchu drogowym?

! Odpowiedz
0 2 alkazp

Oczywiście, że warszawiakom takie parkingi będą pomocne, ale TYLKO wtedy gdy ludzie przyjeżdżający będą z nich korzystać. Może będzie mniej aut spoza stolicy w mieście. Jednak są to parkingi dla osób przyjeżdżających do Warszawy, a nie dla warszawiaków bezpośrednio. mieszkańcy Warszawy duszą się już od nadmiaru aut, a parkingów jak nie było tak nie ma...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne