REKLAMA

Warszawa zawiesi nocne kursy metra?

2020-11-22 07:26
publikacja
2020-11-22 07:26
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Stołeczni urzędnicy odpowiedzialni za komunikację zastanawiają się nad likwidacją kursów metra, które realizowane sa w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta na początku tygodnia - poinformował PAP Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Nocne kursy metra na pierwszej linii podziemnej kolejki realizowane są w piątki od godz. 24 do soboty do godz. 2 i od sobotniej północy do niedzieli, do godz. 2. Każdej z tych nocy realizowanych jest osiem par kursów (16 przejazdów). Natomiast na drugiej linii jest w tym czasie jest 9 połączeń w każdą stronę (18 przejazdów). Każdego weekendu jest to ponad 60 kursów.

Jak dowiedziała się PAP w ZTM, obłożenie tych kursów jest o 80 proc. mniejsze niż przed wybuchem pandemii. Dlatego ZTM zastanawia się nad ich zawieszeniem i liczy, ile można by było na tym zaoszczędzić.

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w poniedziałek lub wtorek.

PAP została jednocześnie zapewniona, że nie ma planów ograniczenia lub całkowitej likwidacji kursowania nocnych autobusów. (PAP)

Autor: Marcin Kucharzewski

mark/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki