PILNE

Warszawa w stanie zapaści - władze miasta pozwą rząd do sądu ?

2000-12-21 11:40
publikacja
2000-12-21 11:40

Warszawa w stanie zapaści - władze miasta pozwą rząd do sądu ?

Jeśli do końca roku nie otrzymamy od ministerstwa finansów należnych (zaplanowanych na ten rok) pieniędzy, to w styczniu złożymy pozew do sądu przeciwko skarbowi państwa - zapowiedział prezydent stolicy Paweł Piskorski. Donosi o tym "Życie Warszawy".

Zaległości z budżetu państwa sięgają 62 mln zł. Zabraknie m.in. 28 mln zł na metro. Jaki wybór pozostanie władzom miasta - pyta gazeta - zatrzymać budowę metra, zastopować roboty na trasie AK i na Prymasa Tysiąclecia, czy może podjąć decyzję o wyłączeniu oświetlenia miasta ?

"Trybuna" z kolei informuje, że Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych nie będzie wypłacać placówkom służby zdrowia zaliczek na styczeń 2001 r. - powodem jest stwierdzenie NIK o tym, że wypłacanie pieniędzy przed wykonaniem usługi jest bezprawne. Zatem realnie patrząc, pierwsze pieniądze do przychodni i szpitali mogą dotrzeć najwcześniej w połowie lutego. Czy w tej sytuacji mieszkańcy miasta mają patriotycznie powstrzymać się od chorowania ?

Placówkom stołecznej służby zdrowia - największe problemy mieć będą największe z nich, przede wszystkim duże szpitale - nie pozostanie nic innego, jak zaciągnięcie konsumpcyjnych kredytów. Na pensje dla pracowników, opłacenie ogrzewania, dostaw prądu, zakup leków itd. Nawet nie warto zadawać pytania, z czyjej kieszeni w ostatecznym rachunku zapłacona zostanie prowizja i oprocentowanie tych wymuszonych kredytów.

Jest wielce prawdopodobne, że znajdą się biegli w prawie oraz finansach eksperci, którzy wykażą, iż nie ma w tym odcięciu lub choćby tylko wstrzymaniu życiodajnego zasilania dla miasta i najważniejszych dla jego mieszkańców instytucji, jakiegoś szczególnego naruszenia prawa. O niezgodność z poczuciem elementarnej logiki na linii państwo-obywatele nikt się już od dawna specjalnie nie martwi.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki