REKLAMA

Kończy się budowa nowej linii tramwajowej w Warszawie

2020-11-17 16:00
publikacja
2020-11-17 16:00
fot. Michal Kosc / Agencja Wschod / FORUM

Już niedługo mieszkańcy osiedla Winnica na Białołęce szybciej dojadą do centrum Warszawy. Na budowie nowej trasy tramwajowej są już prawie wszystkie tory - przekazał we wtorek stołeczny ratusz. Według planów, pierwsze tramwaje będą mogły wjechać na trasę w połowie przyszłego roku.

Jak poinformowano, zakończono już prace ziemne i roboty przygotowawcze, gotowe są fundamenty pod słupy do sieci trakcyjnej i pod te z systemem informacji dla pasażerów.

"Na całej trasie jest już zamontowanych 3000 metrów szyn i 29 z 58 słupów. Gotowe są też rozjazdy. Na budowie pracuje teraz około 70 osób. Aktualnie skupiamy się na układaniu ostatnich metrów torów, spawaniu szyn i zalewaniu ich betonem. Pracujemy też nad wylewaniem asfaltu na przejazdach i przy przystankach. Na koniec prac rozwiesimy sieć trakcyjną i ułożymy odporne na suszę rozchodniki między torami. Po tych na Grochowskiej, to będą kolejne zielone tory tramwajowe w Warszawie" - przekazał magistrat.

Jak dodano, wraz z trasą tramwajową powstaje nowy odcinek ul. Światowida. Gotowe jest skrzyżowanie z ul. Dzierzgońską, zatoki autobusowe, ułożona jest już warstwa wiążąca na obydwu jezdniach. Trwają roboty brukarskie, układanie podbudowy pod drogi rowerowe oraz budowa muru oporowego przy ul. Leśnej Polanki.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Bezpośrednio do centrum – w około 40 minut. Według planów, pierwsze tramwaje będą mogły wjechać na trasę w połowie przyszłego roku. (PAP)

nmk/ aj/

Źródło:PAP
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki