Warszawa ogłasza trzy kolejne konkursy na wykup miejsc w żłobkach

2019-06-06 12:18
publikacja
2019-06-06 12:18
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Po rozstrzygnięciu pierwszego konkursu na zakup miejsc w żłobkach, w wyniku którego miasto wykupiło prawie 2 tys. miejsc, ratusz ogłasza trzy kolejne konkursy. Ruszyła też strona, na której można znaleźć informacje m.in. nt. procesu rekrutacji do tego typu placówek.

"Ogłaszamy największe konkursy żłobkowe w historii Warszawy, największe konkursy na wykup miejsc w żłobkach" - poinformował na czwartkowej konferencji w ratuszu wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

W maju został rozstrzygnięty pierwszy konkurs tego typu. "Miasto wykupiło prawie 2 tys. miejsc. To tak, jakby zbudować w kilka miesięcy 16 dużych żłobków" - poinformował Rabiej. Jak dodał, od początku roku wykupiono 1700 miejsc w prywatnych żłobkach, z czego aż 500 w pierwszych dniach maja.

Wiceprezydent stolicy podkreślił, że liczba ta pobiła oczekiwania "o sto procent". "Założenia były na 1000 miejsc, sektor prywatny bardzo szybko stworzył dodatkowe miejsca, więc myślę, że tak samo będzie w tym przypadku" - powiedział.

Przekonywał przy tym, że dynamika wzrostu liczby miejsc w warszawskich żłobkach jest "naprawdę imponująca". Jego zdaniem przyczyniło się do tego przyjęcie przez miasto szybkiej ścieżki pracy nad tymi rozwiązaniami. "Działa zespół żłobkowy, który intensywnie się spotyka" - podkreślił.

Kolejne trzy konkursy, które zapowiedział w czwartek Rabiej, skierowane będą do różnego rodzaju podmiotów. Pierwszy, ogłoszony już w czwartek, przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy w złożonej ofercie zapewnią minimum 70 miejsc w jednym żłobku.

Konkurs "Żłobki blisko domu" adresowany jest do operatorów prowadzących mniejsze żłobki, punkty opieki i mini-żłobki. Wykupem miejsc objęte będą również żłobki i kluby malucha w podwarszawskich gminach. Z kolei konkurs "Żłobki blisko pracy" przeznaczony jest dla operatorów żłobkowych oraz korporacji lub właścicieli powierzchni biurowych pragnących uruchomić punkty opieki dziennie w budynkach biurowych lub blisko nich.

Wszystkie trzy zostaną ogłoszone w czerwcu i lipcu, a rozstrzygnięte zostaną do końca sierpnia.

Wiceprezydent Paweł Rabiej poinformował też, że w czwartek ruszyła strona http://www.um.warszawa.pl/zlobki/, na której rodzice dzieci mogą znaleźć informacje na temat procesu rekrutacji do stołecznych żłóbków, a przedsiębiorcy - wskazówki, jak założyć własną działalność gospodarczą i otworzyć żłobek, punkt dziennego opiekuna lub klub dziecięcy.

Oprócz wykupu miejsc w niepublicznych placówkach miasto planuje też budowę nowych. Obecnie w Warszawie jest 65 publicznych żłobków. W tej kadencji planowana jest budowa 38 kolejnych, które mają zapewnić ok. 5 tys. miejsc. (PAP)

sno/ mam/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki