REKLAMA

Warszawa: bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy działa nad Wisłą

2018-07-09 16:07
publikacja
2018-07-09 16:07

Bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy udostępniono przy Letniej Strefie Rekreacyjnej na plaży Poniatówce. Czynny jest we wszystkie wakacyjne weekendy. Rowerzyści mogą tam bezpłatnie skontrolować stan techniczny swoich jednośladów oraz naprawić usterki.

Nadwiślański Bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy na plaży Poniatówka czynny jest od 23 czerwca i ze świadczonych tam usług będzie można skorzystać w każdy weekend do 26 sierpnia, a także dodatkowo w środę, 15 sierpnia. Punkt działa w godz. 10-18.

MSR funkcjonuje już dwa tygodnie i dotychczas z usług serwisantów skorzystało ponad 80 osób, co - zdaniem wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej - pokazuje, że "inicjatywa ta była strzałem w dziesiątkę". "Warszawiacy nie tylko chętnie korzystają z usług ekipy serwisowej, ale również wysoko oceniają jej profesjonalizm, czemu dają wyraz w ankietach wypełnianych po wykonaniu usługi" - zauważyła Kaznowska. Jak dodała, "warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo".

Dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu, które jest organizatorem serwisu, Mieczysław Reksnis mówił przed jego uruchomieniem, że "kondycja techniczna roweru, w intensywnym ruchu miejskim, ma duże znaczenie". Dodał też, że "wielu cyklistów bagatelizuje regularne przeglądy jednośladów, dlatego powstał ten bezpłatny serwis".

Rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk zauważył w rozmowie z PAP, że "jazda na rowerze jest najchętniej wybieraną przez warszawiaków formą aktywności". Jego zdaniem widać to po liczbie wypożyczeń rowerów Veturilo oraz liczbie osób korzystających ze ścieżek rowerowych. "MSR to kolejny sposób na wzbogacenie oferty rowerowej stolicy" - podkreślił Milczarczyk.

W Miejskim Serwisie Rowerowym warszawiacy mogą za darmo sprawdzić m.in. zużycie łańcucha oraz luz łożysk, a także wyregulować hamulce, wyczyścić kasety i wymienić dętki. Ponadto pracownicy serwisu mogą zmodyfikować ustawienia zawieszenia w rowerach z amortyzacją oraz zamontować wszelkie akcesoria. Serwisanci udzielą również wskazówek i porad związanych z codziennym użytkowaniem jednośladów. Na rowerzystów, korzystających z usług MSR, czekają gadżety rowerowe, mapy dróg rowerowych oraz broszury z Warszawskim Raportem Rowerowym.(PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

edytor: Marcin Kucharzewski

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki