REKLAMA

Warszawa: Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

2011-03-05 12:57
publikacja
2011-03-05 12:57
Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało pod Warszawą największą w Europie nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano 32 osoby, w tym obywatela Litwy, który był szefem grupy przestępczej.

Policyjna akcja miała miejsce kilka dni temu, ale ze względu na dobro śledztwa poinformowano o niej dopiero dziś. Funkcjonariusze CBŚ i antyterroryści wkroczyli w Łazach pod Warszawą do hal, w których produkowano papierosy. Skonfiskowano 5 milionów sztuk papierosów i 15 ton tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali 32 osoby - obywateli Polski, Litwy i Bułgarii w wieku od 25 do 55 lat. Policjanci wkroczyli równocześnie do magazynu w Piasecznie, gdzie skonfiskowali 35 ton tytoniu. W akcji uczestniczyło łącznie 150 funkcjonariuszy. 16 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Papierosy produkowane w nielegalnej fabryce miały trafić do zachodniej Europy. Straty, jakie skarb państwa poniósł na skutek działalności przestępców, szacuje się na 25 milionów złotych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki