Warszawa: Ruszył IX Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Z Placu Piłsudskiego w Warszawie wyruszył  IX Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.  Uczestników przed odjazdem pobłogosławił ksiądz kardynał Józef Glemp.  

Przez 2 tygodnie stu motocyklistów z całej Polski pokona ponad 6 tysięcy kilometrów, by spotkać się z Polakami mieszkającymi na Wschodzie i oddać hołd tym, którzy zostali pomordowani.  

IX Rajd Katyński potrwa 17 dni, a jego trasa przebiegać będzie przez teren Polski, Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Motocykliści przejadą między innymi przez Lwów, Zbaraż, Kijów, Charków, Moskwę, Katyń, Miednoje i Sankt Petersburg. 

Uczestnicy podkreślają, że jadą na Wschód, by pokłonić się Polskim Żołnierzom, zaśpiewać ich piosenki, pokazać, że pamiętają o bohaterach.

"Jedziemy na Wschód, by przytulić do serca tych, którzy tam pozostali, straszliwie doświadczeni, wbrew wszystkim i wszystkiemu, a jednak przetrwali, są i kochają Polskę. Powiemy im, że choć kolejne władze o nich zapomniały, my pamiętamy" - powiedział Wiktor Węgrzyn, pomysłodawca i organizator Rajdów Katyńskich.          

IX Rajd Katyński zakończy się w poniedziałek, 14 września, ale oficjalna uroczystość powitania motocyklistów odbędzie się w niedzielę 4 października o 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil