REKLAMA

Warszawa: Remonty w centrum, na Ochocie, Woli i w Wawrze

2020-08-05 14:40
publikacja
2020-08-05 14:40
Warszawa: Remonty w centrum, na Ochocie, Woli i w Wawrze
Warszawa: Remonty w centrum, na Ochocie, Woli i w Wawrze
fot. thinkstock / / Bankier.pl

Od czwartku zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej w Wawrze. W weekend kolejne prace na ul. Włodarzewskiej i w al. Niepodległości. Szykują się zmiany w kursowaniu tramwajów – poinformował ratusz.

Dzielnica Wawer buduje rondo u zbiegu ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej. W nocy z 5 na 6 sierpnia (ok. godz. 24.00) rozpocznie się kolejny etap robót. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Bronowska na wysokości przebudowywanego skrzyżowania. Objazd będzie prowadził ulicami Wał Miedzeszyński – Kadetów – Trakt Lubelski. Autobusy linii 119, 147 oraz N72 będą kursowały objazdem ul. Kadetów. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Na Ochocie przebudowywana jest ul. Włodarzewska. Na weekend przewidziano układanie nowej nawierzchni jezdni. Sobotę, od godz. 6.00 do 17.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Włodarzewska na odcinku od skrzyżowania z ulicami Usypiskową i Altową do budynku nr 67. Następnie, w niedzielę od godz. 8.00 do 15.00 zamknięty będzie odcinek od budynku Włodarzewska 67 do Al. Jerozolimskich.

W tym czasie na odcinku od ul. Usypiskowej do budynku Włodarzewska 67 zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Objazdy będą prowadziły ulicami: Śmigłowcową – Drawską – Dickensa lub Łopuszańską. Kursowanie autobusów linii 208 będzie zawieszone. W obu etapach niemożliwy będzie dojazd do posesji.

Od jesieni Tramwaje Warszawskie budują przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę na Białołęce. W ramach tych prac od piątku do końca miesiąca zamknięta będzie dla ruchu ul. Dzierzgońska pomiędzy ul. Odkrytą a ul. Światowida. Objazd zostanie poprowadzony do ul. Ordonówny. Autobusy linii 211 pojadą objazdem ulicami Ordonówny i Odkrytą, a linii 516 i N13 ulicami: Ordonówny i Światowida.

W sobotę i niedzielę tramwajarze będą kontynuowali wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Nowowiejską. Konieczne będzie wyłączenie ruchu tramwajów w ciągu al. Niepodległości – ul. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II od ul. Nowowiejskiej do ronda ONZ. Tramwaje linii 17, pomiędzy ul. Nowowiejską i Kinem Femina, zostaną skierowane na objazd przez Nowowiejską, Marszałkowską, pl. Bankowy i al. "Solidarności".

Tramwaje linii 10 i 33 dojeżdżając do ronda ONZ, będą zamieniały się numerami i kontynuowały dalszą jazdę w stronę pętli Metro Młociny. I tak, tramwaje linii 10 po ruszeniu z przystanku Norblin zmienią oznaczenie i od ronda ONZ będą kontynuowały podróż do Metra Młociny, jako linia 33. Analogicznie będzie się działo z wagonami linii 33 po ruszeniu spod Hali Mirowskiej. Wzdłuż wyłączonego odcinka sieci tramwajowej pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów linii zastępczej Z33, kursującej na trasie: GUS – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater.

W sobotę tramwajarze rozpoczną także remont układu torów na pętli Cm. Wolski. Do początku października pętla będzie nieczynna. Z tego powodu zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 13. Składy linii 27 zostaną skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 do pętli Koło. (PAP)

wnk/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki