REKLAMA

Warszawa: Powstaje Wiślany System Informacji

2017-05-05 14:46
publikacja
2017-05-05 14:46

W tegoroczne wakacje ma być gotowy Wiślany System Informacji; specjalne słupki i tablice informacyjne mają ułatwić mieszkańcom Warszawy i gościom przemieszczanie się brzegiem rzeki i korzystanie z wiślanych atrakcji. Miasta zachęca m.in. do udziału w grze terenowej.

fot. Dariusz Kowalczyk / / Wikimedia Commons

System informacji nad Wisłą będzie stanowił dopełnienie istniejącego Miejskiego Systemu Informacji, głównym celem systemu ma być ułatwienie w poruszaniu się nad Wisłą.

Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski powiedział podczas piątkowej konferencji na miejskiej plaży "Poniatówka", że system informacji nad Wisłą jest wdrażany. "To będzie system, który będzie dawał szereg informacji nie tylko na temat kilometrażu Wisły, ale również nt. ciekawostek, które można spotkać nad Wisłą.

System informacji zostanie wprowadzony na 32-kilometrowym odcinku warszawskiej Wisły, obejmować będzie trzy rodzaje "obiektów" - tzw. bramy, węzły i słupki. Bramy to oznakowane wejścia nad rzekę z głównych ulic, znajdą się na nich informacje o lokalizacji w której się znajdują, a także kilometraż rzeki oraz informację kierującą do ważnych obiektów i funkcji, czyli m.in. aktywności, które można wykonywać nad rzeką.

Między kolejnymi bramami, w miejscach rozgałęzień różnych szlaków i ścieżek pojawią się tzw. węzły, które pomogą w dotarciu do wybranego miejsca. Z kolei słupki mają głównie pokazywać kilometraż Wisły. Cześć słupków nad Wisłą ma być również wyposażona w poręczę do ćwiczeń.

Obok najciekawszych i najważniejszych miejsc na Wisłą ustawione zostaną tablice informacyjne, na których będzie można znaleźć podstawowe wiadomości dotyczące tych obiektów. Te tablice zostaną ustawione obok miejsc o charakterze historycznym, architektonicznym, technicznym i przyrodniczym.

Duża część elementów systemu informacji jest już gotowa, całość ma być gotowa w tegoroczne wakacje.

Ponadto wiceprezydent Warszawy zachęcał do włączenia się w grę terenową - Geocaching. Gra polega na szukaniu skrytek, ukrytych m.in. na brzegach Wisły, za pomocą odbiornika GPS np. w smartfonie. Skrytki są przeważnie umieszczone w różnych ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejscach. Każdy z pojemników zawiera tzw. logbook czyli dziennik odwiedzin, do którego znalazca powinien się wpisać, aby potwierdzić swoje "odkrycie".

Poza logbookiem w większych skrytkach można znaleźć również różne rzeczy na wymianę pozostawione przez wcześniejszych znalazców. Są to zazwyczaj drobne przedmioty, monety, figurki, zabawki, które każdy znalazca może ze sobą zabrać pod warunkiem, że w zamian zostawi swoje przedmioty o podobnej wartości. (PAP)

kos/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~henii
Wiesz, to piss słynie z obsadzania swoimi znajomymi, krewnymi i dwudziestolatkami ważnych i nie tylko stanowisk. Dla takich osób zmienili ustawę o sc
~razor
znajac zycie, program tworzy pelo, wiec jest 100% gwarancji ze jakas czesc pieniedzy zostanie zdefraudowana, a wygrala firma pewnie kogos znajomego...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki