REKLAMA

Waluty bez większych zmian. Kurs euro blisko 4,70 zł

2022-08-09 10:26
publikacja
2022-08-09 10:26
Waluty bez większych zmian. Kurs euro blisko 4,70 zł
Waluty bez większych zmian. Kurs euro blisko 4,70 zł
fot. Silas Stein / / Shutterstock

We wtorek rano kurs euro ustabilizował się w pobliżu poziomu 4,70 zł. Z każdym dniem utrzymywania tego stanu maleją szanse na istotne umocnienie złotego.

We wtorek o 10:26 kurs euro wynosił 4,7045 zł i był o niespełna grosz wyższy niż dzień wcześniej. W ten sposób niepowodzeniem zakończyła się poniedziałkowa próba zejścia poniżej linii 4,70 zł. Wsparcie na poziomie 4,368 zł wciąż działa i nie powiodła się już czwarta próba jego przełamania.

- Przełamanie tego wsparcia byłoby sygnałem powrotu EUR/PLN do trendu spadkowego, co jednak jest niespójne z krajowymi fundamentami (np. złagodzeniem retoryki NBP). Mocniejszy złoty może utrzymać się przez większą część miesiąca, kiedy zmienność na rynkach jest mniejsza, a inwestorzy zamykają bardziej ryzykowne pozycje na okres wakacyjny - napisali w porannym raporcie ekonomiści ING Banku Śląskiego.

- Ryzyko dla złotego pozostaje jednak istotne. Pogorszenie bilansu handlowego i złagodzenie retoryki NBP (wsparte stabilizacją inflacji w wakacje) sugerują jednak szanse na powrót EUR/PLN do 4,80 po wakacjach – dodali.

W wakacyjnej flaucie znalazły się notowania pary euro-dolar. Wspólnotowa waluta od ponad trzech tygodni wyceniana jest blisko poziomu 1,02 dolara. W dalszym ciągu oznacza to, że dolar wyceniany jest blisko najmocniejszych poziomów od 20 lat, co szkodzi walutom rynków wschodzących. W rezultacie na polskim rynku dolar kosztował 4,6054 zł.

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,8291 zł, a więc o grosz wyżej niż w poniedziałek. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 5,5664 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Nienasyconej wciąż i wciąż sterowalnej zachłanności rynkowej w to gra.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki