REKLAMA

Waluty: Tygodniowy Przegląd Fundamentalny

2008-02-26 09:14
publikacja
2008-02-26 09:14
Ostatni tydzień zapowiadał się na wyczekiwanie na dane o inflacji CPI w USA oraz na późniejsze dyskontowanie tej publikacji. Niestety tuż przed jak i po publikacji o inflacji nie doszło do rozstrzygnięć na rynkach finansowych. Co ciekawe do stabilizacji dochodzi nie tylko na rynku akcji, gdzie indeks S&P500 konsoliduje się między poziomami 1320 a 1380 pkt, ale także na rynku obligacji, gdzie poziomy rentowności w ujęciu tygodniowym nie zmieniły się oraz na rynku walutowym, gdzie stabilne pozostają takie waluty jak Euro, Frank Szwajcarski i Jen.

Rynki finansowe wyraźnie czekają na kolejny ruch na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych ponieważ jeśli doszłoby tam do pokonania wsparcia 1320 pkt to należałoby się spodziewać kolejnej fali zakupów Chf i Jpy oraz kolejnąfalęzakupów obligacji, natomiast pokonanie poziomu 1380 pkt sugerowałoby proces odwrotny czyli wyprzedaż Chf i Jpy oraz wyprzedaż obligacji. Rynki czekają na kolejny impuls, którym mogąbyćdane o PKB w IV kwartale. Należy zwrócićuwagę, że dane będąodnosiły sięjużdo wszystkich miesięcy tworzących kwartał, a mając na uwadze, że grudzień byłmiesiącem gorszym od prognoz to należy oczekiwaćdanych o PKB gorszych od prognoz. Dla inwestorów jednak liczy sięto co zrobi Ben Bernanke, a wyraźnie widać, że przyjąłon zdecydowanie inny styl obniżek stóp procentowych niż jego poprzednik Alan Greenspan. Gdy posunięcia Greenspana koncentrowały się na powolnych, ale systematycznych obniżkach stóp, to Bernanke postawił na ich głębokość dokonując statystycznie ujmując 2 razy szybszych obniżek niżGreenspan w tym samym czasie.

Szukając analogii należałoby stwierdzić, że taka gwałtowna terapia szokowa powinna przynieść 2 razy szybsze efekty. Jeśli więc dane o PKB byłyby gorsze od prognoz, czego autor tego komentarza się spodziewa, to należałoby założyć, że na kolejnym posiedzeniu FED obniży krótkoterminową stopę procentową o kolejne 50 punktów, to możliwość taka zamiast paniki na giełdach powinna daćimpuls do wzrostów co równolegle osłabiłoby Chf i Jpy oraz doprowadziłaby do kolejnej fali hossy na rynku obligacji amerykańskich.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem raportu
Źródło:

Do pobrania

AFSWeeklyFundamentalReview20080223pdf
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki