REKLAMA

Waluty: Komentarz poranny FMCM

2009-05-04 08:36
publikacja
2009-05-04 08:36
Kolejne pozytywne niespodzianki z USA

Kurs EUR/USD walczy z oporem

Podczas gdy Europa w piątek odpoczywała, w Stanach Zjednoczonych pojawiły się kolejne dane makro, które po raz kolejny zaskoczyły inwestorów pozytywnie. Indeksy ISM oraz nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan przekroczyły prognozy, co poprawiło nastroje na rynku. Eurodolar próbował przebić się przez opór w rejonie poziomu 1,3340, ale ponownie to się nie udało i aktualnie znajdujemy się w okolicy poziomu 1,33.

Złoty trzyma poziom

Piątkowe notowania nasza waluta rozpoczęła od słabszych poziomów, ale cała sesja stała pod znakiem aprecjacji złotego, dzięki czemu dziś rano znajdujemy się wyraźnie niżej. W ciągu dnia poznamy jedną publikację z polskiej gospodarki oraz najnowszą prognozę inflacji, które mogą w niewielkim stopniu wpłynąć na zachowanie inwestorów. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,3792, a USD/PLN na poziomie 3,29, ale normalny handel dopiero się zacznie.

Indeksy PMI

W pierwszym dniu po weekendzie majowym inwestorzy poznają cztery nowe wiadomości. Pierwsza z nich pojawi się o godzinie 9:00, będzie pochodziła z Polski i dotyczyła indeksu PMI dla sektora produkcyjnego. Rynek oczekuje spadku tego indeksu z poziomu 42,2 pkt. do 41,5 pkt. obecnie. Następnie o 10:00 poznamy końcowe dane dotyczące indeksu PMI w Strefie Euro (spodziewamy się, że aktualny odczyt wyniesie 36,7 pkt.), a także prognozę inflacji w Polsce wg ministerstwa finansów. Ponadto o godzinie 16:00 na rynek napłyną dane o indeksie podpisanych umów kupna domów w USA. Rynek oczekuje, że indeks utrzyma swoją wartość z poprzedniego miesiąca.

Dariusz Pilich

FMC Management

www.fmcm.pl
Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki