Maląg: Nie pracujemy nad waloryzacją 500+

Nie zamierzamy waloryzować 500+, pracujemy natomiast nad strategią demograficzną, aby wskazać kolejne kierunki, jakie mogą podnieść wskaźnik dzietności - poinformowała w środę minister rodziny, Marlena Maląg.

(Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Maląg była pytana w Polsat News o to, czy świadczenie 500+ będzie waloryzowane. Jak wyjaśniła, rząd nie pracuje nad waloryzacją świadczenia, tylko nad kolejnymi działaniami, które mogą podnieść wskaźnik dzietności. "500+ jest realizowane od 1 kwietnia 2016 roku. To jest 95 mld zł dobrze zainwestowanych pieniędzy w polskie rodziny z małymi dziećmi" - podkreśliła.

Dodała, że "teraz jesteśmy na etapie badania społeczeństwa, jakie czynniki wpływają na to, aby rodzina decydowała się na więcej dzieci. Następnie będzie napisana strategia i przedstawiona na twardych liczbach" – oświadczyła.

Na uwagę dziennikarza, że 500+ nie pomogło dzietności, zaprzeczyła. "Jeżeli porównamy dane, jakie GUS zakładał na rok 2018 czy 2019, to tych dzieci miało się rodzić mniej. Natomiast tych dzieci urodziło się więcej w porównaniu do danych statystycznych GUS, a więc 500+ zadziałało, tym bardziej, że kobiet w wieku rozrodczym jest mniej. To jest dobra inwestycja, kolejna to będzie strategia demograficzna" - zapowiedziała.

Autor: Karolina Mózgowiec

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 carlito1

NO to nie ładnie tak suweren w balona robić... Wyborcy PiS żądają waloryzacji]

! Odpowiedz
2 6 widz_w_cyrku

Hahaha - zapewne powiedzą: nie podniesiemy 500+ ale jak będziecie mieć więcej dzieci to będziecie dostawać odpowiednio więcej

! Odpowiedz
6 6 silvio_gesell

Idzie taki szok deflacyjny, że będą się wycofywać z 500+ w podskokach.

! Odpowiedz
7 33 antek10

95 mld przeżartych pieniedzy. A mozna było zbudować nowoczesne fabryki itp

! Odpowiedz
5 25 krecikopulos

"teraz jesteśmy na etapie badania społeczeństwa, jakie czynniki wpływają na to" - rychło w czas. Rozdają 95 miliardów rocznie i jeszcze nie mają badań... Poza tym wysoki współczynnik dzietności dla wyżu z lat 80 raczej jest nie do osiągnięcia - to pokolenie już wychodzi z najlepszego wieku do reprodukcji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 gseweryn

95 mld są to wydatki od początku trwania programu - 1 kwietnia 2016 roku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne