REKLAMA

Walne zgromadzenie Private Equity Managers przerwane do 18 stycznia

2021-01-14 11:32
publikacja
2021-01-14 11:32
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Walne zgromadzenie Private Equity Managers zostało przerwane i będzie wznowione w poniedziałek 18 stycznia o godz. 10 - zdecydowali akcjonariusze spółki.

Wniosek o przerwę w obradach czwartkowego NWZ zgłosił przedstawiciel akcjonariusza, CKS Inwestycje, w celu zapoznania się w zaprezentowanymi w środę wieczorem szacunkowymi wynikami finansowymi spółki. W środę PEM opublikował wyniki za IV kwartał i cały 2020 rok - przychody firmy wyniosły w zeszłym roku 54,3 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 16,2 mln zł, a zysk netto 11,2 mln zł.

Projekty uchwał na czwartkowe walne zgromadzenie, zwołane na wniosek CKS Inwestycje, czyli byłego prezesa PEM, Cezarego Smorszczewskiego, zawierały dyskusję na temat planu połączenia PEM i MCI Capital ASI, w tym zaproponowanego parytetu wymiany akcji, oraz propozycję zawieszenia tego procesu. WZ miało również zająć się m.in. zmianami w radzie nadzorczej PEM oraz kwestią konfliktu interesów, polegającego na zasiadaniu tych samych osób we władzach PEM i MCI Capital ASI, osób stanowiących część zarządu MCI Capital TFI.

Na walnym zgromadzeniu stawiło się ośmiu akcjonariuszy spółki posiadających łącznie 1.706.542 akcje.

Obecnie trwa wezwanie na 1.702.127 akcji PEM ogłoszone wspólnie przez MCI Capital ASI, MCI Management i Tomasza Czechowicza. W wyniku wezwania oferujący chcą uzyskać 100 proc. akcji spółki. Oferowana w wezwaniu cena za akcję spółki to 15 zł. Na zamknięciu środowej sesji akcje PEM kosztowały 18,45 zł. Zapisy w wezwaniu trwają do 20 stycznia.

30 października 2020 r. Private Equity Managers i MCI Capital Alternatywna Spółka Inwestycyjna poinformowały o rozpoczęciu działań mających na celu połączenie. Miesiąc później przyjęto plan połączenia zakładający przeniesienie całego majątku Private Equity Managers na MCI Capital ASI za akcje, które MCI wyda akcjonariuszom PEM.

Uzgodniony pod koniec listopada parytet wymiany akcji wynosi 91:100, co oznacza, że w procesie połączenia PEM z MCI akcjonariusz PEM za 100 akcji otrzyma 91 akcji MCI. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki