REKLAMA

Wall Street zaczął nowy tydzień od niewielkich spadków

2022-06-27 23:53
publikacja
2022-06-27 23:53
Wall Street zaczął nowy tydzień od niewielkich spadków
Wall Street zaczął nowy tydzień od niewielkich spadków
fot. Allie Joseph/NYSE / / Xinhua News Agency

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów. Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze pierwsze półrocze dla amerykańskich giełd od dekad.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,20 proc. i wyniósł 31.438,26 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,30 proc. i wyniósł 3.900,11 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 0,78 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.517,42 pkt.

Główny amerykański strateg giełdowy Morgan Stanley Michael Wilson powiedział, że S&P 500 może wzrosnąć o kolejne 5-7 proc. ponieważ złagodzenie rentowności i spadające ceny ropy rozwieją pewne obawy związane z uporczywie wysoką inflacją.

Mimo to strateg, który jest jednym z największych niedźwiedzi na Wall Street, powiedział, że wytchnienie dla akcji będzie tymczasowe, zanim S&P 500 ponownie pójdzie w dół.

"Rynki akcji mają tendencję do +dołka+ na 2-3 tygodnie przed dniem korekty zysków, jednak te ostatnie nawet nie okazały się ujemne" - wskazali stratedzy Morgan Stanley i dodali, że początek notowania przez spółki zmniejszających się zysków na akcję może być widoczny w III kw.

Susannah Streeter, starsza analityczka ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdown, również powiedziała, że utrzymują się obawy związane z nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym.

„Obawy o inflację prawdopodobnie nie znikną w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę, że wnioski o wyższe płace stają się coraz głośniejsze wśród pracowników w różnych sektorach” – powiedziała

Analityk Marko Kolanovic z JPMorgan, byk na amerykańskich akcjach podczas tegorocznej wyprzedaży, oczekuje wzrostu wycen akcji o 7 proc. w tym tygodniu, ponieważ fundusze emerytalne i państwowe fundusze majątkowe zrównoważą swoje portfele.

„Wielkość odbicia indeksów w piątek pozostaje niepokojąca, ponieważ 3-proc. skok na akcjach jest oznaką, że zmienność na rynku pozostaje wysoka, warunki niestabilne, a wzrosty mogą nie trwać długo” – powiedziała Ipek Ozkardeskaya, starsza analityczka w Swissquote.

Najsłabiej w poniedziałek zachowywały się na amerykańskiej giełdzie spółki technologiczne i konsumenckie, które negatywnie odczuwają wzrosty rentowności obligacji skarbowych.

Producenci gier Electronic Arts i Take-Two Interactive straciły po ponad 3 proc.

Sieć handlowa Best Buy zniżkowała również ponad 3 proc.

Po obniżce rekomendacji przez Needham około 4 proc. straciła na wartości Etsy.

Lekko zwyżkowały akcje spółek z sektora paliwowego. W górę szły m.in. Valero, Devon oraz Marathon Oil.

Spirit Airlines spadł 5 proc. po tym, jak zarząd linii lotniczych podał, że zaakceptuje najnowszą ulepszoną ofertę przejęcia od Frontier Group.

Akcje Robinhood rosł o 2,5 proc. Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółki do „neutralnie” z „sprzedaj”.

Coinbase zniżkował o 2,5 proc. po tym, jak Goldman Sachs obniżył rekomendację dla akcji spółki do „sprzedaj” z „neutralnie”.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych rośnie o 4 pb do 3,17 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji rośnie o 4 pb do 3,3 proc.

Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 7 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi, a 10-letnimi wynosi obecnie 148 pb.(PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki