REKLAMA

Wall Street w dół po wynikach FANG-ów

2021-04-30 22:05
publikacja
2021-04-30 22:05
fot. LUCAS JACKSON / Reuters

Pomimo bardzo solidnych wyników kwartalnych przedstawionych przez wielkie spółki technologiczne piątkowa sesja na Wall Street przyniosła umiarkowane spadki giełdowych indeksów. Rynek bardzo ostro zareagował na rezultaty przedstawione przez Twittera.

Rynek znów pokazał, jak bardzo potrafi być przewrotny. Akcje Apple’a przeceniono w piątek o 1,5%, mimo że spółka zaprezentowała rewelacyjne wyniki za I kwartał: przychody wzrosły o 54%, a zysk na akcję o 40% przebił rynkowy konsensus. Apple zapowiedział na ten rok skup akcji własnych za 90 mld USD.

/ Bankier.pl

Także zyski osiągnięte przez Alphabet zmiażdżyły oczekiwania analityków, a mimo to akcje właściciela Google'a potaniały o 1,6%. Ponad kreską nie utrzymały się nawet notowania walorów Amazona, który także zaraportował fantastyczne wyniki finansowe, przekraczając oczekiwania rynkowych analityków o 66%.

Słaba postawa technologicznych gigantów określanych akronimem FAANG skutkowała spadkami nowojorskich indeksów, które dzień wcześniej już kolejny raz w tym roku poprawiły historyczne rekordy. W piątek Dow Jones stracił 0,54%, schodząc poniżej 34 000 punktów. S&P500 poszedł w dół o 0,72%, kończąc tydzień na wysokości 4 181,23 pkt. Nasdaq po spadku o 0,85%, osiągnął wartość 13 962,68 pkt.

Istne „cuda” działy się też na froncie makroekonomicznym. Za sprawą wypłaty zasiłków z pakietu stymulacyjnego prezydenta Bidena dochody Amerykanów w marcu były aż o 21,1% wyższe niż w lutym (gdy spadły o 7% mdm). Rekordowe 34% dochodów amerykańskich gospodarstw domowych pochodziło od rządu, co rzecz jasna jest z jednej strony zjawiskiem jednorazowym, lecz z drugiej pokazuje postęp socjalizmu w Stanach Zjednoczonych. To właśnie potężna stymulacja fiskalna (czyli wydawanie pożyczonych pieniędzy) stoi za niewidzianym od 30 lat boomem w gospodarce USA.

Przejawem tego ostatniego był kwietniowy odczyt koniunktury w regionie Chicago. Lokalny wskaźnik PMI poszybował na wysokość 72,1 punktów . Po raz ostatni taka wartość tego wskaźnika obserwowano za rządów Ronalda Reagana, w grudniu 1983 roku. To sygnał, że amerykański sektor wytwórczy nie nadąża z zaspokojeniem popytu zgłaszanego przez konsumentów, którym rząd federalny wręcz wpycha pieniądze do kieszeni.

Udanego dnia nie mieli za to akcjonariusze Twittera, którego wartość rynkowa spadła o 15%. W ten sposób rynek zareagował na prognozy zarządu spółki dotyczące przychodów na bieżący kwartał. Twitter boryka się też ze zwalniającym tempem przyrostu użytkowników.

Do tej pory wyniki za I kwartał opublikowały 303 spółki tworzących indeks S&P500. Aż 87% przebiła oczekiwania analityków, a łączny wzrost EPS-u (tj. zysku na akcję) dla indeksu S&P500 przewiduje się na 46%.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Jak byś nie zaklinał to przyjdzie tam gdzie mieszkasz https://www.youtube.com/watch?v=UdixhffHM08
langdon25
Open Mind zmienił nick - ale nadal wypisuje swoje dyrdymoły.

Przypominam - rok temu przepowiadał wojnę ...
the_mind_renewed
Możesz podać link gdzie on tak napisał? Chętnie bym przeczytał.! Poza tym jak nie widzisz co ze światem się dzieje to po prostu jesteś ślepcem.
the_mind_renewed
Skutki dodruki i zwariowanej symulacji biletów bankowych, długo nie każą na siebie czekać.

W Ameryce brakuje kurczaka. Winy rosnące zapotrzebowanie i niedobory siły roboczej Z Piątek, 30 kwietnia 2021-15: 30 Obecnie Amerykanie są przyzwyczajani do życia jak w kraju trzeciego świata, w którym zakłócenia w łańcuchu
Skutki dodruki i zwariowanej symulacji biletów bankowych, długo nie każą na siebie czekać.

W Ameryce brakuje kurczaka. Winy rosnące zapotrzebowanie i niedobory siły roboczej Z Piątek, 30 kwietnia 2021-15: 30 Obecnie Amerykanie są przyzwyczajani do życia jak w kraju trzeciego świata, w którym zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowały gwałtowny wzrost cen niektórych produktów spożywczych, a nawet spowodowały niedobory. Wygląda na to, że co tydzień inna firma narzeka na rosnące ceny surowców lub braki. Jak dotąd konsumenci jeszcze się nie spieszą, ale następny ogólnokrajowy niedobór może właśnie to zrobić. Bloomberg informuje, że może dojść do ogromnego niedoboru kurczaków, ponieważ sieci fast foodów już zgłosiły niedobory. KFC twierdzi, że stara się nadążyć za rosnącym popytem, ​​ponieważ dostawy są coraz mniejsze. W 750 lokalizacjach w Bojangles sieć boryka się z „ogólnosystemowym niedoborem” kurczaków . Najpopularniejszym mięsem w USA był kurczak brojlerów, którego cena w 2020 r. Wynosiła około 96,4 funta na mieszkańca. Zatem każdy niedobór i wzrost cen z łatwością zdenerwowałby dziesiątki milionów Amerykanów. COVID spowodował gwałtowny wzrost popytu na kurczaki. McDonald's Corp. i KFC, należące do Yum! Firma Brands Inc. poinformowała w tym tygodniu, że smażone produkty z kurczaka sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że popyt na kurczaki w fast-foodach rośnie - ale można założyć, że miliony Amerykanów wciąż nie mają pracy i ledwo ich stać na jedzenie, więc oszaleją, czekając na bodźce w tanich fast foodach stawy. „Popyt na nową kanapkę był tak duży, że w połączeniu z ogólnym ograniczeniem podaży krajowych kurczaków, naszym głównym wyzwaniem jest dotrzymanie mu kroku” - powiedział w środę inwestorom dyrektor generalny Yum, David Gibbs. McDonald's powiedział w tym tygodniu, że jego nowa linia kanapek z kurczakiem „znacznie przekracza oczekiwania”. Bloomberg zauważa, że ​​firmy drobiarskie z trudem nadążają za popytem ze strony sieci fast food. Według Pilgrim's Pride Corp., drugiego co do wielkości producenta kurczaków w USA, nie mogą oni zwiększyć mocy produkcyjnych z powodu niedoborów siły roboczej. Pod administracją Bidena miliony ludzi zarabiają więcej za siedzenie na kanapie i granie na konsoli Xbox lub handel krypto-walutami, niż za znalezienie pracy. Ma to już znaczące konsekwencje dla ożywienia rynku pracy i całego ożywienia gospodarczego. Prezes Wingstop Inc., Charles Morrison, ostrzegł: „Dostawcy zmagają się tak samo jak wielu w naszej branży, aby zatrudniać ludzi do przetwarzania kurczaków, wywierając w ten sposób nieoczekiwaną presję na liczbę ptaków, które można przetworzyć i negatywnie wpływając na podaż wszystkich części kurczaka w USA, a nie tylko skrzydełek ”. Ameryce kończy się kurczak i wydaje się, że narasta niedobór masy. Wyszukiwane hasło Google „niedobór kurczaka” gwałtownie wzrosło, gdy ludzie w całym kraju w panice szukają powodów, dla których w ich ulubionych fast foodach nie ma już kurczaka.
the_mind_renewed
To będzie ciekawostka to spotkanie: Wiem że będzie o dolarze, srebrze,złocie, bitcoinie i chińskiej walucie.
Maja 26 mają się wstawić przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów prezesi największych banków w USA.

„Przez ostatnie 15 lat uważnie monitorowaliśmy senackie komisje ds. Bankowości
To będzie ciekawostka to spotkanie: Wiem że będzie o dolarze, srebrze,złocie, bitcoinie i chińskiej walucie.
Maja 26 mają się wstawić przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów prezesi największych banków w USA.

„Przez ostatnie 15 lat uważnie monitorowaliśmy senackie komisje ds. Bankowości i usług finansowych. Nie przychodzi nam do głowy żadna inna chwila, kiedy komisje wydały wspólne oświadczenie, w którym ogłosiły, że ściągają najpotężniejszych ludzi na Wall Street, aby zeznawali, nie oferując ani jednej iskierki informacji na temat przesłuchania. W komunikacie prasowym wskazano po prostu, że Senacka Komisja Bankowa odbędzie przesłuchanie w środę, 26 maja o godzinie 10:00, a Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów odbędzie przesłuchanie następnego dnia w czwartek 27 maja o godzinie 12:00. W komunikacie wskazano, że następujący prezesi mają zeznawać: Jamie Dimon z JPMorgan Chase; David Solomon z Goldman Sachs; Jane Fraser z Citigroup; James Gorman z Morgan Stanley; Brian Moynihan z Bank of America; i Charles Scharf z Wells Fargo. We wspólnym komunikacie prasowym nie podano tytułu przesłuchań ani tematu przesłuchań. Na stronach internetowych któregokolwiek z komitetów nie ma nic, co rzucałoby dalsze światło na tę sprawę. Jedynym wnioskiem, jaki możemy wyciągnąć, jest to, że na ponad miesiąc przed planowanym rozpoczęciem przesłuchań przewodniczący tych dwóch komisji - senator Sherrod Brown (D-OH) i Maxine Waters (D-CA) - chcieli wysłać wiadomość dla prezesów Wall Street, że mają ich na celowniku.”

link https://wallstreetonparade.com/2021/04/wall-streets-mega-bank-ceos-to-be-hauled-before-congress-in-may-nobody-will-say-why/
the_mind_renewed
Wkrótce będą duże zmiany globalne w biletach bankowych: Chiny ogłoszą digital kur-encje, USA dodatkowy dolar foliowany z zawartością prawdziwego złota 1/10 uncji i wartości okolu 8 dolarów. Już są były prezes mennicy US pokazywał, wygląda jak złoty papierek od cukierka, będzie też pewnie zdigitalizowany, Wkrótce będą duże zmiany globalne w biletach bankowych: Chiny ogłoszą digital kur-encje, USA dodatkowy dolar foliowany z zawartością prawdziwego złota 1/10 uncji i wartości okolu 8 dolarów. Już są były prezes mennicy US pokazywał, wygląda jak złoty papierek od cukierka, będzie też pewnie zdigitalizowany, oj będzie się działo i globalnie świat na niego ruszy i znowu 30 lat spokoju dla USA . Naprawdę tak będzie. Jeszcze ruszą światowe banki na waluty bitcoinowe , bo jak świat światem oni sobie nie pozwolą wyrwać przywództwa. Jak to ogłoszą to, Bitcoin przez chwilę i padnie.
the_mind_renewed odpowiada the_mind_renewed
Przepraszam , pomyłka. Miało być 1/10 grama.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki