REKLAMA

Wall Street w dół drugi dzień z rzędu

2021-04-20 22:24
publikacja
2021-04-20 22:24
fot. Brendan McDermid / Reuters

Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem spadków, podobnie jak dzień wcześniej. Inwestorzy analizują raporty finansowe spółek za pierwszy kwartał, które w większości okazują się lepsze od oczekiwań analityków.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,75 proc., do 33.821,30 pkt. S&P 500 na koniec dnia spadł 0,68 proc., do 4.134,94 pkt. Nasdaq Composite stracił 0,92 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.786,27 pkt.

/ Bankier.pl

Notowania Johnson & Johnson rosły 1,5 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartala wyniósł 55 centów, a oczekiwano 50 centów.

Akcje Procter & Gamble szły w dół o 0,5 proc., mimo że zysk na akcję największej na świecie spółki w branży produktów konsumpcyjnych w pierwszym kwartale wyniósł 1,26 USD, a rynek oczekiwał 1,19 USD za akcję.

Notowania IBM rosły 4 proc. Zysk na akcję po trzech miesiącach 2021 roku wyniósł 1,77 USD, o 14 centów przebijając konsensus.

United Airlines spadały o 8,5 proc. Strata na akcję spółki wyniosła 7,50 USD wobec oczekiwanej straty na akcję w wysokości 7,08 USD.

Akcje Travelers rosły 0,5 proc. Podstawowy zysk na akcję firmy ubezpieczeniowej wyniósł 2,73 USD. Analitycy oczekiwali 2,38 USD.

Notowania American Airlines spadły 5,5 proc., a Carnival i Norwegian Cruise Line po ponad 4 proc.

Kansas City Southern rósł o 14,5 proc. po tym, jak Canadian National Railway (CNI) zaoferowało spółce 325 USD za akcję w gotówce i akcjach, przebijając wcześniejszą ofertę 275 USD za akcję z Canadian Pacific (CP).

Altria spadała o 7 proc. po doniesieniach medialnych, że Biały Dom rozważa obniżenie poziomu nikotyny w papierosach lub wycofanie papierosów mentolowych.

„Optymizm jest bardzo wysoki, a prognozy zysków prawdopodobnie zostały wycenione na perfekcyjne, więc wszystko, co będzie gorsze niż absolutnie znakomite wyniki, może być postrzegane jako negatywna niespodzianka” - powiedział Marios Hadjikyriacos, analityk inwestycyjny w XM.

"Jak na razie wszyscy przyzwyczailiśmy się, że spółki przebijają oczekiwania analityków. Kluczowe będzie utrzymanie tempa wzrostu zysków. Większość czynników, które stoją obecnie za eksplozją dobrych wyników zazwyczaj traktowana jest jako zdarzenia jednorazowe" - dodał Tom Essaye, założyciel Sevens Report.

Od początku sezonu publikacji wyników za pierwszy kwartał 90 proc. spółek z indeksu S&P 500, które pochwaliło się już swoimi wynikami, pokazało zyski lepsze średnio o 20 proc. od konsensusów. To trzy razy wyższy wskaźnik niż średnio w historii.

 (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Zauważyłem że Krzysztof Kolany nie jest lubiany w zespole Bankier.pl ze swoimi wpisami o metalach szlachetnych, jego artykułu momentalnie są przesuwane na dalszy plan a wpisy jego przeciwników wysoko perforowane.
ttps://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-srebro-zostanie-czarnym-koniem-8095661.html

Tak to elity wychowały
Zauważyłem że Krzysztof Kolany nie jest lubiany w zespole Bankier.pl ze swoimi wpisami o metalach szlachetnych, jego artykułu momentalnie są przesuwane na dalszy plan a wpisy jego przeciwników wysoko perforowane.
ttps://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-srebro-zostanie-czarnym-koniem-8095661.html

Tak to elity wychowały pokolenia że wolą otrzymywać wypłaty w biletach zamiast w środkach za którymi stoją metale szlachetne. Ta groteska kończy się właśnie na naszych oczach. Ale zwolennicy biletów nie chcą o tym słyszeć i zatykają sobie uszy, jak dzieci aby nie usłyszeć nielubianego polecenia. Chciałem dodać że wyłączanie alarmu przeciwpożarowego nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu ognia.


jes
"Inwestorzy analizują raporty finansowe spółek za pierwszy kwartał, które w większości okazują się lepsze od oczekiwań analityków i dlatego giełda spada"
Nowa logika. Dobre dane, nie będzie dodruku, trzeba sprzedawać.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki