Wałbrzych: ZUS pomaga powodzianom w Bogatyni

Oddział ZUS w Wałbrzychu, na terenie którego znajduje się dotknięta klęską powodzi Bogatynia, zaangażował się w organizację pomocy dla mieszkańców tej gminy. Do powodzian dotarła już nasza pomoc a wczoraj, 17 sierpnia, przedstawiciele oddziału wzięli udział w spotkaniu z poszkodowanymi przedsiębiorcami.

obrazekSpontaniczna zbiórka darów i pieniędzy dla powodzian, którą przeprowadziliśmy wśród pracowników wałbrzyskiego oddziału, pozwoliły nam na zebranie ponad 6 tys. złotych oraz wysłanie dwóch samochodów z wodą oraz środkami higienicznymi. Pomoc ta, co w takich przepadkach szczególnie ważne, dotarła do Bogatyni już w czwartek, 12 sierpnia.

Obok tej pomocy ZUS od poniedziałku, 9 sierpnia, podejmował działania związane ze szczególną sytuacją mieszkańców. Przede wszystkim otrzymaliśmy zapewnienie Poczty Polskiej, że wszystkie świadczenia wypłacane osobom na trenach dotkniętych powodzią, dotrą do nich w terminie - również do tych, które dzisiaj nie przebywają w swoich domach lub domy te utraciły.

Wszystkim osobom, które z powodu powodzi nie były w stanie stawić się na badanie u lekarza orzecznika zaproponowano nową, uzgodnioną z nimi, datę wizyty.

17 sierpnia, natychmiast po ogłoszeniu nowelizacji tzw. "ustawy powodziowej", z inicjatywy ZUS odbyło się spotkanie z poszkodowanymi podczas powodzi przedsiębiorcami. Pracownicy oddziału udzielali informacji, jakiej pomocy mogą spodziewać się firmy od ZUS-u w ramach tej ustawy oraz jakie w tym zakresie przygotowaliśmy ułatwienia. Wiele pytań dotyczyło też możliwości umarzania należnych składek oraz zasad zawieszania działalności na okres potrzebny do usunięcia skutków klęski.

Jarosław Zając
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Wałbrzychu

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne