Wakacyjny spokój

2020-07-08 08:42
publikacja
2020-07-08 08:42
Wakacyjny spokój

Wtorkowa sesja rozpoczynała się na wyraźnych minusach, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Indeksy na kontynencie przez cały dzień pozostawały w wąskim przedziale wahań, finalnie tracąc od 0,1% (FTSE MiB) do 1,5% (FTSE 100). WIG20 spadł o 1,0%, mWIG40 o 1,6%, a sWIG80 wzrósł o 0,3%. Hossę na małych spółkach podtrzymywały wczoraj przede wszystkim Forte, Vigo System, XTB i Oponeo.

W pierwszych godzinach handlu w USA dzień przebiegał w sposób, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni (strategia „kup kontrakty futures w Azji, sprzedaj w Nowym Jorku” wciąż ma się dobrze). Potem nastąpiły dość wyraźne spadki i zamknięcia w okolicach dziennych minimów - S&P500 straciło 1,1%, a NASDAQ 0,9%. Brazylijski prezydent, Jair Bolsonaro, ujawnił, że został zarażony koronawirusem, dołączając do Borisa Johnsona w panteonie światowych przywódców, którzy musieli zweryfikować swoje podejście do zagrożeń związanych z COVID. Brytyjski premier tymczasem wciąż podtrzymuje stanowisko, że porozumienie handlowe z UE jest dla Wielkiej Brytanii rozwiązaniem opcjonalnym.

Pomimo utrzymującej się siły giełd w Szanghaju i Hong Kongu większość rynków azjatyckich prawdopodobnie zamknie się pod kreską, kontrakty futures na europejskie i amerykańskie indeksy sugerują kontynuację korekty. Poza informacjami EIA na temat zapasów ropy, kalendarz makroekonomiczny jest dziś pusty. W absencji innych danych rynki akcji mogą zauważyć przekroczenie cezury 3 milionów potwierdzonych przypadków koronawirusa w USA i nowe rekordy w Kalifornii, Idaho, Missouri, Montanie, Oklahomie, Teksasie i na Hawajach.

Kamil Cisowski

Dyrektor Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego

Dom Inwestycyjny Xelion

0x01 graphic

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i  nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę.

Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności

Źródło:Xelion. Doradcy Finansowi
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki