REKLAMA

Wakacje we Włoszech. "Ceny noclegów są astronomiczne”

2023-05-22 06:18
publikacja
2023-05-22 06:18

Ceny noclegów we włoskich hotelach biją rekordy. Standardem stają się 400-500 euro za jeden nocleg, a nawet więcej. Na progu sezonu wakacyjnego notuje się znaczy wzrost cen w hotelach; najwięcej we Florencji i Mediolanie - o około 40 procent.

Wakacje we Włoszech. "Ceny noclegów są astronomiczne”
Wakacje we Włoszech. "Ceny noclegów są astronomiczne”
fot. Christian Mueller / / Shutterstock

Alarm w sprawie tych podwyżek podnieśli obrońcy praw konsumentów z organizacji Assoutenti. Stowarzyszenie to ostrzegło, że „historyczne miasta i miejscowości nadmorskie przygotowują się na sezon letni podnosząc ceny w hotelach”. Ceny noclegów są „astronomiczne”- ocenił dziennik „Il Messaggero”.

W komentarzach zauważa się, że podwyżki cen w turystyce i gastronomii, które są jedną z sił napędowych gospodarki Włoch mogą wręcz doprowadzić do załamania tych sektorów w najważniejszym dla nich okresie.

Rekordowe ceny makaronu zdenerwowały Włochów. Zwołano sztab kryzysowy

Wysokie ceny makaronu doprowadzają Włochów do wrzenia. Dla mieszkańców kraju jest to podstawowy produkt a dla wielu z nich także wskaźnik inflacji. Ta jest zaś dwukrotnie niższa niż rosnące ceny spaghetti, co wywołuje niepokoje wśród konsumentów i sprowokowało zwołania sztabu kryzysowego.


Według organizacji konsumenckiej ceny w hotelach w kraju wzrosły średnio o 18 procent w porównaniu z zeszłym rokiem, znacznie powyżej inflacji wynoszącej ponad 8 procent. Najwięcej zdrożały noclegi we Florencji - o 43 proc.; w Mediolanie o 38 proc. W Wenecji i Palermo ceny wzrosły o 25 procent.

Wśród nadmorskich miejscowości największe podwyżki, o ok. 20 procent, notuje się na Sardynii.

„Obawiamy się, że to dopiero początek tego, co czeka Włochów tego lata”- oświadczyła organizacja Assoutenti. Jak zaznaczyła, może to oznaczać, że wiele rodzin skróci wakacje albo z nich zrezygnuje.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (13)

dodaj komentarz
maroon
Dlatego ja się cieszę, że wcześniej wakacje z Rainbow zaplanowałem, aż tak tego nie odczuje
glucik009
Dobrze jest planować ale dobra jest też taktyka - pakujesz walizki i czekasz u nich na last minute i lecisz :D
pivonia
Co za bzdury. Znakomity hotel przy Canale Grande, oceniony na 9,2 /10 przez gości, wnętrza w stylu weneckim za 2289 24.07-28.07. 5 dni/4 noce. Są i droższe. Może trzeba wiedzieć jak szukać?
niederfurzdorf
No to kaczor z Obajtkiem mają wpływy …..
kaczyslaw_
Mają rozmach***iesyny.

A tak na serio to w tv*** już wyjaśnili betonowym odbiorcom, że to wina tuska i putina.
niederfurzdorf odpowiada kaczyslaw_
Nie wiem. Ale wiem , że w poważnych zachodnich mediach wielu poważnych ludzi, w tym poważnych Niemców w poważnych debatach w niemieckich mediach wskazali jasno czyja polityka przyczyniła się do utuczenie Putina, uzależnienia Europy od ruskich surowców, milczącej tolerancji sla kolejnych agresji od Czeczenii przez Gruzję po Krym w Nie wiem. Ale wiem , że w poważnych zachodnich mediach wielu poważnych ludzi, w tym poważnych Niemców w poważnych debatach w niemieckich mediach wskazali jasno czyja polityka przyczyniła się do utuczenie Putina, uzależnienia Europy od ruskich surowców, milczącej tolerancji sla kolejnych agresji od Czeczenii przez Gruzję po Krym w 2014z A inflacja … no cóż ? Jak do wojny dołożysz sobie druk 4 miliardów EUR DZIENNIE przez EBC jeszcze przed pandemią, pieniądze z helikoptera od USA przez Europe po Japonię, amok pseudoekologiczny UE to nawet cała prawda całą dobę nie będzie Ci w stanie podać „właściwej” narracji .
niederfurzdorf odpowiada kaczyslaw_
Mam małą prośbę . A może Ty mnie i innym czytelnikom wyjaśnisz skąd inflacja w Polsce i jakim cudem inflacja galopuje tam gdzie nie ma pisiorów i tv***? Chętnie się douczę. Z góry dziękuję.
samsza
Trzeba zabrać własny makaron?
dario-t
Niestety trzeba powiedzieć to sobie jasno. Tanie podróżowanie po europie dobiegło końca.
Nie pisze teraz już o cenach hoteli ale i wszystkie noclegi typu bookimg i airbnb są astronomicznie drogie. Kiedyś te serwisy stanowiły alternatywę dla hoteli oferując w miarę tani nocleg. Obecnie ceny praktycznie nie odbiegają od hotelowych :-(
maxykaz
Bredzisz. To zwykła inflacja. A poza tym to Wenecja jest przereklamowana

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki