Wakacje na wycieczkowcach znowu na fali

Liczba turystów, którzy wyruszają w podróże rejsowymi statkami z krajów Unii Europejskiej, sięgnęła w 2017 roku 7 mln, przebijając tym samym rekord ustanowiony pięć lat wcześniej. Statystycznie wycieczkowce najczęściej startują z portów we Włoszech.  

"Włochy, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Belgia – to w tych pięciu unijnych krajach rozpoczyna się aż 85 proc. rejsów wycieczkowcami"
"Włochy, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Belgia – to w tych pięciu unijnych krajach rozpoczyna się aż 85 proc. rejsów wycieczkowcami" (YAY Foto)

Włochy, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Belgia – to w tych pięciu unijnych krajach rozpoczyna się aż 85 proc. rejsów wycieczkowcami, podaje Eurostat. Z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego wynika, że popularność podróży na statkach rośnie (mowa o rejsach długodystansowych, z wyłączeniem jednodniowych wycieczek po morzy i przepraw promami). W 2017 roku w morskie wycieczki, które swój początek mają na terenie Unii Europejskiej, wybrało się 7 mln turystów. Poprzedni rekord padł w 2012 roku i wynosił 6,9 mln.

Blisko co czwarty rejs rozpoczyna się u wybrzeży Italii, co piąty statek wypływa z wybrzeży Hiszpanii, 1,1 mln turystów startuje w Niemczech, 1 mln - w Wielkiej Brytanii, a o połowę mniej schodziło na pokład jeszcze na terenie Belgii. Zgodnie z danymi Eurostatu, wycieczkowce najczęściej kończą rejsy w brytyjskim Southampton, gdzie w 2017 roku odnotowano 832 tys. pasażerów, wiceliderem jest Barcelona (721 tys. turystów).

MW

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.