REKLAMA

WIG20 znów czerwony. "Duet" trzyma formę

2020-10-27 18:02
publikacja
2020-10-27 18:02
fot. Krystian Maj/ /

Wtorkowa sesja na GPW była w pewnym sensie podobna do poniedziałkowej. Znów obserwowaliśmy mocną wyprzedaż spółek z WIG20 i znów duet CD Projekt-Allegro łagodził wpływ tej wyprzedaży na wynik indeksu. 

Rosnąca liczba zakażeń i obawy dotyczące zaostrzania lock-downu sprawiają, że rynki akcji w ostatnim czasie znajdują się pod presją. Podobnie było i dziś gdy na większości europejskich giełd znów przeważała czerwień. W nastroje te wpisała się i GPW, WIG20 stracił bowiem 0,4 proc., WIG 0,5 proc., mWIG40 0,6 proc., a sWIG80 0,8 proc. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,4 mld zł.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Względna siła WIG20 to znów efekt wzrostów dwóch najważniejszych spółek w indeksie, które posiadają w nim łącznie aż 28-proc. wagę. Allegro zyskało dziś 3,2 proc., CD Projekt z kolei 1,1 proc. Pierwsza ze spółek w ciągu dnia miała nawet moment, gdy jej wycena przekroczyła 100 mld zł, co jest ewenementem w historii GPW.

Wśród pozostałych spółek wyraźne wzrosty zanotowały jeszcze tylko LPP (+3,1 proc.) i CCC (+2,9 proc.). 13 blue chipów skończyło dzień pod kreską, z czego w 9 przypadkach spadki przekroczyły 2 proc. Lotos i PGE straciły ponad 5 proc., a odreagowujący wczorajsze zamieszanie z "Wyborczą" Alior poszedł w dół aż o 8,4 proc.

W kontekście drugiego już dnia kontrowania spadków WIG20 przez duet Allegro-CD Projekt nieciekawie wyglądają doniesienia posesyjne. Druga ze spółek poinformowała, że przekłada premierę "Cyberpunka 2077". I o ile wcześniejsze przełożenia wyglądały na "standard w branży", o tyle teraz do premiery już było bardzo blisko i niemal wszyscy datę 19 listopada brali za pewnik. Jutrzejsza sesja na CD Projekcie może być zatem bardzo ciekawa.

Na szerokim rynku na wyróżnienie zasługuje Decora, której akcje podrożały o 16 proc. Spółka szacuje, że w efekcie wzrostu popytu ze strony klientów oraz wyższych kursów walutowych, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w trzecim kwartale 2020 r. zwiększyły się o 30 proc. rdr do 108,2 mln zł. Skonsolidowany zysk netto szacowany jest na 18,9 mln zł, a EBITDA na 25,8 mln zł.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wtomek
"i znów duet CD Projekt-Allegro łagodził wpływ tej wyprzedaży na wynik indeksu. " - czekam w napięciu na "mądre tytuły po dzisiejszej sesji...
enta
z duetu został samotny lider-allegro,cdp po kolejnej decyzji o przesunieciu zostanie z tego grona wywalony,masakra

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki