REKLAMA

WIG20 oddaje wzrosty. Siła banków, słabość gamingu

2021-02-25 18:01
publikacja
2021-02-25 18:01
fot. Piotr Mizerski /

Mimo udanego początku sesji WIG20 nie zdołała zakończyć dnia na plusie. Mocne wzrosty zanotowały banki, indeksy w dół ciągnęły jednak m.in. spółki surowcowe i producenci gier.

Zielone zamknięcie wczorajszej sesji na Wall Street sprawiło, że dziś łatwiej było w dzień wejść europejskim indeksom. Skorzystał z tego i WIG20, który czwartkowe notowania rozpoczął od wzrostów o blisko 1 proc. Później było jednak tylko gorzej i ostatecznie WIG20 zakończył dzień spadkiem o 0,1 proc. Warto dodać, że Ameryka, o ile nad ranem pomagała, o tyle po południu już nie. Główne indeksy Wall Street w czwartek weszły czerwienią. Większość europejskich indeksów do godziny 17 zdołała się jednak utrzymać ponad kreską.

Lepiej od dużych spółek radziły sobie także indeksy tych mniejszych. mWIG40 zyskał dziś 0,9 proc., a sWIG80 0,5 proc. W efekcie WIG, mimo spadkowej sesji na WIG20, zyskał 0,2 proc. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,4 mld zł, co jest jednym z najwyższych wyników w ostatnich dniach.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W składzie WIG20 najmocniej taniały papiery JSW (-4,1 proc.), spółka posiada jednak niewielki udział w indeksie, więc to nie ona przeważyła szalę dzisiejszej sesji. Dużo ważniejsze z punktu widzenia indeksu były spadki innej surowcowej spółki - KGHM (-1,7 proc.), któremu nie pomagała korekta cen miedzi. Podobnie mocny negatywny wpływ na indeks miał CD Projekt (-2,7 proc.). Spółka poinformowała, że opóźnia wydanie kolejnego zestawu poprawek do gry "Cyberpunk 2077" m.in. z powodu ostatniego cyberataku. Planuje wydać patch 1.2 w drugiej połowie marca.

Tutaj warto spojrzeć i na szeroki rynek, bowiem fatalnie radzili sobie dziś i inni duzi producenci gier. Aż o 6,5 proc. potaniały akcje PlayWay, 5 proc. straciło Ten Square Games, a cały WIG-Games 2,5 proc. Z drugiej strony przykładowo akcje PCF Group, w dniu premiery wersji demonstracyjnej gry "Outriders" podrożały o 3,7 proc. Niemniej branża gier jako całość ostatnio na giełdzie złapała zadyszkę, o czym szerzej pisaliśmy w artykule "Hossa producentów gier wyhamowała".

Kontrastowały dziś z nią banki, których indeks branżowy zyskał 2,5 proc. Całe podium najmocniej rosnących spółek w WIG20 zajęły dziś właśnie banki: Alior (+7,7 proc.), Pekao (+4 proc.) oraz PKO BP (+2,7 proc.). Bank Pekao pokazał dziś wyniki lepsze od oczekiwań, warto dodać, że wczoraj oczekiwania pobiły także wyniki ING.

19 spółek z szerokiego rynku zanotowało w czwartek co najmniej roczne maksima. W tym gronie znalazły się m.in. papiery Asbisu (+6,4 proc.), Cognora (+5,3 proc.), Domdevu (+3,3 proc.), Lena (+4,8 proc.), PKP Cargo (+6,1 proc.), Ronson (+7,4 proc.), Tarczyński (+2,8 proc.) i Wirtualna (+3,4 proc.).

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
typowyznawca
Wig20 jutro w dup... E dostanie ! Gdzie macie wywiad! Z Panem P. KUCZYNSKIM? OSTATNIO ZAPOWIEDZIAŁ DRUGI SPadek WIG20 NA LITERĘ W z tym że drugie W będzie mniejsze! Co teraz widzi? Jest dla mnie asem chce sprawdzić czy 3 jego analiza się potwierdzi?
stachsgh
Jakie spółki gammingowe mamy to widać. Na nich się dobrze gra, bo to dobra spekuła i nic więcej.
Jak grać to w dobre gry, spróbujcie.
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki