REKLAMA

WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu

2021-05-06 17:15
publikacja
2021-05-06 17:15
WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu
WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Przez większość czwartkowej sesji WIG20 utrzymywał się ponad kreską, lecz ostateczne zakończył dzień tuż pod nią. Kolejnej przeceny doznały walory Allegro i CD Projektu, pogłębiające niedawne spadki.

Do ostatniej godziny czwartkowej sesji wydawało się, że WIG20 podtrzyma dobrą passę i zbliży się do poziomu 2 100 punktów wyznaczanych przez tegoroczne maksimum z początku stycznia. Jednakże negatywny początek dnia na Wall Street przyczynił się do tego, że flagowy indeks warszawskiej giełdy znalazł się tuż pod kreską. WIG20 stracił w 0,03%, finiszując z wynikiem 2 046,67 pkt.

Jednymi z najsłabszych komponentów WIG20 ponownie  okazały się „spadające gwiazdy”. Akcje Allegro przeceniono o 2,6%, do najniższego poziomu w nieco ponad półrocznej giełdowej historii spółki. Od jesiennego szczytu notowania Allegro spadły już prawie o połowę. Przeszło dwuletnie dno wyznaczyły akcje CD Projektu – dziś przecenione o 3,1%. Od grudniowego rekordu akcje producenta „Wiedźmina” straciły aż 66%.

Zdecydowane spadki stały się także udziałem Mercatora (-2,7%), Dino Polska (-3,6%) oraz CCC (-2,6%) i Tauronu (-2,5%). Mocno zniżkujących walorów nie zabrakło także w mWIG-u 40. Notowania Biomedu Lublin poszły w dół o ponad 7%, Develii o 6,5%, a Playwaya o 5,9%. Za to o 2,2% podrożały papiery Kruka, który pod koniec środowej sesji pokazał wstępne wyniki za I kw. i zaproponował podniesienie dywidendy.

Na uwagę zasługują obroty, które na rynku głównym GPW podsumowano na 1,45 miliarda złotych. Mocno niejednoznaczny był obraz tzw. szerokiego rynku. WIG stracił wprawdzie tylko 0,06%, ale ponad połowa tworzących go spółek zanotowała spadek. Równocześnie niemal co dziesiąty walor z WIG-u odnotował przynajmniej roczne maksimum. Nie brakowało też spółek, których notowania zwyżkowały w dwucyfrowym tempie. Przykładowo, kurs ASBIS-u wzrósł o ponad 17% po publikacji dobrych wyników za I kwartał.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
iluminata
Jak zaczną lewaki umierać po szczepionkach to dopiero 2000 punktów przejdzie do historii.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki