WIG20 kontynuuje dobrą passę. mBank i Tauron w górę

WIG20 po raz czwarty z rzędu zakończył dzień nad kreską. W centrum rynkowego zainteresowania wciąż pozostaje Brexit.

WIG20 kontynuuje passę. mBank i Tauron w górę
WIG20 kontynuuje passę. mBank i Tauron w górę (Bankier.pl)

Indeks warszawskich blue chipów umocnił się w środę o 1,13%, WIG z kolei zyskał 0,9%. Podobne wyniki obserwowano dziś na najważniejszych europejskich giełdach, gdzie wzrosty oscylowały w pobliżu poziomu 1%. Wydźwięk dzisiejszego handlu jest więc teoretycznie pozytywny, należy mieć jednak świadomość tego, że najważniejsze dla układu rynkowych sił wydarzenie tygodnia - brytyjskie referendum - będzie miało miejsce dopiero jutro. Ostatnie sondaże pokazują przewagę unionistów, zdarzają się jednak pojedyncze przypadki - szczególnie w sondażach z opcją "nie wiem" - gdzie wygrywają zwolennicy niepodległości.

W gronie największych polskich spółek najwięcej zyskały dziś akcje mBanku (+6,2%) i Tauronu (+5,2%). Wzrosty z przedziału 2-3% notowały papiery BZ WBK, CCC, Aliora oraz LPP. Nad kreską znalazło się w sumie aż 16 blue chipów. Sztuka ta nie udała się Orange, Eurocashowi, Polsatowi i Pekao, które z wynikiem -1,1% zamykało dziś stawkę.

Na szerokim rynku wyróżniały się papiery CI Games (+6,2%) oraz Polimeksu (+8,8%). Po pozytywnej rekomendacji od DM BZ WBK na swoje maksima wspiął się Auto Partner (+6,8%). Minima odwiedził z kolei BOŚ (-3,2%), którym handluje się już poniżej 11 zł. Po okresie mocnych wzrostów tracił również Resbud (-27%). Może to być pierwsza oznaka pękania czerwcowej bańki, która urosła na papierach tej spółki. 

Adam Torchała

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fixinc

W takim geopolitycznym położeniu nie ma innej alternatywy jak dołączyć do silniejszego (EU) i go wspierać.
Putin po cichu świetnie sobie radzi z polityką "dziel i rządź", ma świetnych "użytecznych idiotów" w całym zachodnim świecie.
Pablo Iglesias w Hiszpani, Nigel Farage w UK, Beppe Grillo we Włoszech - użyteczni idioci gotowi rozwalić wspólnotę, tylko co na jej miejsce? Nie uważali na historii.
W miejsce jednego niby kryzysu "jakoś całyŚwiat chce raczej przyjechać do EU nić z niej wyjechać" chcą zafundować swoim krajom ciąg "krajowych kryzysów" za to dewastujących solidarność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Tele

Na tle banków zachodnich (mBank, BZWBK, Millenium) państwowy PKO BP znowu dziaduje... W końcu jaki pan taki kram, jeszcze ktoś ma wątpliwości po dzisiejszym dniu?

! Odpowiedz
0 0 ~miro

masz na mysli padline unikredit?

! Odpowiedz
0 2 ~Kuba_B

dawać mi już tę Szawajcarię

! Odpowiedz
0 0 ~SikorRostoCzarnec

NIE TAK SZYBKO BO POTEM NIE BEDZIE JUŻ NIC

! Odpowiedz
1 0 ~brakujemi

w ogonie wzrostowego peletonu - za Gierka to były super komentarze a dzisiaj to tylko Pekao, które z wynikiem -1,1% zamykało dziś stawkę

! Odpowiedz
0 0 ~unionistów

ale czy chodzi o United Kingdom czy Eurpean Union bo się zakałapućkałem

! Odpowiedz
0 0 ~edward

dlaczego znowu nie ma nic o Gierku? za Gierka było lepiej

! Odpowiedz
0 0 ~POL_CHF

jaki wynik typujesz w meczyku Polaków ze Szwajcarami?

! Odpowiedz
5 1 ~RICO

Te wzloty kasyn gry są na pokaz by przekonać,że unia europejska to dobro z jakim zamierza pożegnać się Wielka Brytania ! Nie dajcie się omamić Brytyjczycy ! Pamiętajcie,że to nie ta unia i nie te ideały jakie przyświecały początkowej polityce unijnej.Po nich dziś jedynie sam marazm i zwyrodnienie polityczne,gospodarcze i finansowe !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.