WHO ostrzega przed niepokojącym tempem rozprzestrzeniania się koronawirusa

2020-09-16 20:34
publikacja
2020-09-16 20:34
fot. Andreu Dalmau / Forum

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła w środę, że pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie w niektórych częściach półkuli północnej naszej planety, mimo iż jeszcze nie nastąpił sezon grypowy.

„Zaczynamy dostrzegać niepokojące trendy w niektórych krajach” - powiedziała podczas transmisji internetowej w mediach społecznościowych epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove.

„Obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, szczególnie w Hiszpanii, Francji, Czarnogórze, na Ukrainie i w niektórych stanach USA. To niepokojące, ponieważ nie nadszedł jeszcze sezon grypowy” - dodała.

Van Kerkhove podkreśliła również, że w kilku krajach wzrosła liczba hospitalizacji zakażonych koronawirusem osób w wieku 15-49 lat. Dr Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji kryzysowych, doradził szczepienie przeciw grypie osobom z grup szczególnie narażonych na zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na całym świecie od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 29,6 mln ludzi, w tym najwięcej w USA, Indiach i Brazylii. Zmarło w sumie ok. 936 tys. osób. (PAP)

zm/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (11)

dodaj komentarz
secundus
a ile osób zmarło więcej, w porównaniu do poprzednich lat, czemu tym nie straszą? aaaa, bo nie bardzo jest czym!
samsza
"wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii" ?
Liczba to jest coś co trzeba znać, żeby mówić o wzroście.
Nie wstydzić się, proszę podać te liczby, a my ocenimy czy nas to niepokoi, czy nie niepokoi.
jes
Miliardy idą na organizację, której zakres działania polega na wydawaniu zaniepokojeń i obaw.
eagleeye
Miałem dokładnie tak samo się odnieść
ajwaj
Przykro, ze 1 mln umarlo w jakims zwiazku z Corona
A propos
Dzis minal termin prez. Trumpa na pokazanie-wdrozenie szczepionki
i lipa, pokazal tylko test

Dziwne u kal-bojów, beda rozdawac szczepionki w 24 godz. za friko
Ale szczepionki nie ma i niewiadomo kiedy i czy bedzie
bialy_kruk
Te całe WHO to instytucja mafijna.
bankster-kreator
Kiedyś zbytnio nie brałem sobie do serca tego powiedzenia prostego a jakże prawdziwego, że media nami sterują jak chcą. Myślałem, że każdy ma swój umysł i umie logicznie myśleć, analizować i podejmować niezależne decyzje. Dopiero ten lock-dałn uświadomił mnie w jak dużym jestem błędzie. Większości ludzi niezależnie Kiedyś zbytnio nie brałem sobie do serca tego powiedzenia prostego a jakże prawdziwego, że media nami sterują jak chcą. Myślałem, że każdy ma swój umysł i umie logicznie myśleć, analizować i podejmować niezależne decyzje. Dopiero ten lock-dałn uświadomił mnie w jak dużym jestem błędzie. Większości ludzi niezależnie od wieku można śmiało amputować mózg i zamontować tam telewizor. Jeśli będzie trzeba to zrobią jeszcze kolejnych dziesięć lock-dałnów wystarczy ogłosić je w telewizji i mediach głównego nurtu. Każą dodatkowo nosić pampersy, smarować się czosnkiem i pić wodę z ogórków i większość ludzi bez zastanowienia to zrobi.
trollmaster
przecież już dawno o tym piszę - 95% zostało poddanych lobotomii i nawet tego nie zauważyli - bez interwencji chirurga usunięto im mózg i zainstalowano telewizor.
jes odpowiada trollmaster
Podczas lobotomii wpojono ci miłość do Kaczyńskiego? Ciekawe.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki