REKLAMA
ZAGŁOSUJ

WHO: Europa stała się epicentrum pandemii

2021-12-01 16:24
publikacja
2021-12-01 16:24
WHO: Europa stała się epicentrum pandemii
WHO: Europa stała się epicentrum pandemii
fot. Lightspring / / Shutterstock

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia wskazali, że Europa stała się obecnie epicentrum pandemii koronawirusa. Kończąc w środę nadzwyczajną sesję zwołaną z powodu pojawienia się nowego wariantu omikron, wskazano, że jest już on obecny w 24 państwach - poinformowała Agencja Reutera.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że dotychczas zidentyfikowano ponad czterdzieści mutacji w obrębie wariantu omikron. W krajach europejskich jednak to wariant Delta wciąż odpowiada za zdecydowaną większość zakażeń.

Eksperci zwrócili uwagę na spowodowaną brakiem informacji na temat omikronu panikę, jaka pojawiła się w wielu krajach. Zaznaczyli przy tym, że część z mutacji nowego wariantu wskazuje na możliwość łatwiejszej i szybszej transmisji wirusa.

We wnioskach sesji wykluczono konieczność rozwoju nowej szczepionki na wariant omikron. Zdaniem ekspertów producenci powinni jedynie dokonać niewielkich zmian w już obecnych na rynku preparatach.

WHO podtrzymało opinię o braku potrzeby zamykania granic, prosząc jednocześnie o uściślenie kontroli w celu wczesnego wykrywania zakażeń.

Kończąc sesję, wyrażono także zrozumienie dla niechęci wobec środków bezpieczeństwa stosowanych w związku z wybuchem pandemii, zwrócono jednak uwagę na gwałtowny rozwój mutacji w przypadku ich rozluźniania.

kjm/ jbw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
alita2084
walka z białym człowiekiem nie ustaje, jak nie ciemnoniebiescy turyści to nowe odmiany śmiercionośnego wirusa, do tego obowiązkowo wstrzykiwana podejrzana nanochemia, będzie ciężko...
anannke
Hej Kenn, a ty ile już dzieci spłodziłeś aby zwalczać depopulację?
kenn
Czyżbyś był za globalnymi mordami? :P Tak pytam, bo dziwi mnie Twoja złośliwa wypowiedź, kiedy nie masz nic do napisania ;)
anannke odpowiada kenn
Nie odpowiedziałeś na pytanie :)
dididif
Oznakowali usłużne komuszkom bydełko w UE i od razu są wyniki!
kenn
WHO ma od pewnego czasu bardzo duże przepływy finansowe od Billa Gatesa. Pracownicy, którzy się wyłamali, mówili, że tak naprawdę to właśnie on ustawia ludzi w tej organizacji, a to, że jest zwolennikiem depopulacji, oficjalnie nawet przyznaje.
pirat125
WHO - TO MAFIA - SŁUGUS GLOBALISTÓW
samsza
1) https://www.bankier.pl/wiadomosc/WHO-globalne-zagrozenie-zwiazane-z-omikronem-bardzo-wysokie-8232921.html
2) https://www.bankier.pl/wiadomosc/WHO-krytykuje-panstwa-za-nieracjonalna-reakcje-na-wariant-wirusa-omikron-8234250.html
WHO: najpierw sieje panikę, potem krytykuje że się ktoś przejął i panice uległ. Cyrk.
jenak
Chiny i Japończycy nie szczepią się niczym w amoku i nie są epicentrum. Europa wyszczepiona po korek i jest. Wspomniano też o Afryce. Marginalne "wyszczepienie", a tu po raz kolejny bez złowieszczej fali.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki