W weekend sporo przerw w bankach

Klienci kilku największych banków muszą przygotować się na przerwę w dostępie do swojego rachunku. W najbliższy weekend prace zamierzają prowadzić m.in. PKO BP, Bank Pekao i Bank Zachodni WBK.

W związku z pracami informatycznymi w niedzielę 17 września od godz. 00:01 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu transakcyjnego i telefonicznego Inteligo oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z Inteligo”. W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem Inteligo zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Wszystkie karty płatnicze będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Prace serwisowe dotkną także klientów PKO BP. W niedzielę 17 września od godz. 00:01 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”. W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów.

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0:00-7:00 ING Bank Śląski zapowiada wyłączenie wielu systemów. Klienci, którzy planują w tym czasie płacić powinni zaopatrzyć się w gotówkę, ponieważ niedostępne będą:

  • bankomaty i wpłatomaty,
  • systemy bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine
  • płatności BLIK oraz NFC,
  • płatności Mastercard w telefonie,
  • system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir,
  • przelewy z kart kredytowych.

Bank zapowiada też, że mogą wystąpić problemy z płatnościami kartą i z aktywacją kart i nadawaniem PIN-u. W sobotę 16 września w godzinach 16:00 - 18:00 niedostępne będą także  moduł Makler w systemie bankowości internetowej i aplikacja ING Makler Mobile.

Z powodu prac konserwacyjnych w sobotę 16.09.2017 r. w godzinach 0:00-12:00 nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej w Banku Zachodnim WBK. W poniedziałek 18.09.2017 r. w godzinach 2:00–6:00 niedostępne będą bankomaty, wpłatomaty i karty płatnicze.

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi od godziny 21:00 w dniu 16 września do godziny 7:00 w dniu 17 września nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów internetowych Banku Pekao - Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich. 

W dniach 15-16.09.2017 roku w godz. 23:30-5:00 niedostępne będą następujące systemy i aplikacje bankowe Raiffeisen Polbanku: R-Online, R-Online Biznes, R-Investment, Mobilny Bank , Mobilny Portfel, Wideo Doradca, Multicash.

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl