W weekend przerwy w działaniu kilku banków

Na utrudnienia w dostępie do usług finansowych muszą się w ten weekend przygotować klienci pięciu instytucji. Wśród wyłączonych funkcji znajdują się również operacje z użyciem kart płatniczych, w tym wypłaty z bankomatów.

Jak co tydzień przedstawiamy listę banków, które uprzedzają klientów o możliwych ograniczeniach w dostępie do m.in. bankowości internetowej i mobilnej, transakcji kartowych czy poszczególnych funkcji w ramach świadczonych usług. W ten weekend zdecydowało się na to pięć instytucji – Bank BPS, BZ WBK, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

W weekend przerwy w działaniu kilku banków
W weekend przerwy w działaniu kilku banków (fot. lucadp / YAY Foto)

Bank BPS

Bank BPS jako jeden z pierwszych rozpocznie w ten weekend prace nad swoimi systemami. Już dziś (13 kwietnia) klienci stracą dostęp do bankowości internetowej w godz. od 21.00 do godz. 00.00. Ponadto bank informuje, że przez blisko cały weekend (od 14 kwietnia od godz. 00.00 do 15 kwietnia do godz. 17.00) nie będzie możliwości realizowania operacji kartami płatniczymi w systemie transakcyjnym e25.  

Bank Zachodni WBK

Utrudnienia dla klientów Banku Zachodniego WBK rozpoczną się w sobotę (14 kwietnia) o godz. 00.00 i potrwają do godz. 9.00. W podanych godzinach nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej oraz mobilnej, a także dokonywać płatności w sklepach internetowych, korzystać z systemu BLIK oraz zlecać przelewów natychmiastowych zarówno BlueCash, jak i Express Elixir.

ING Bank Śląski

Do grona zapowiadających przerwę techniczną dołączył również ING Bank Śląski. Korzystający z usług banku będą musieli się liczyć z utrudnieniami w korzystaniu z bankomatów oraz wpłatomatów w godz. 1.00 – 3.00, w poniedziałek (16 kwietnia). Bank zachęca do zaopatrzenia się w gotówkę wcześniej lub skorzystania z usługi typu cashback.

Raiffeisen Polbank

Informację o planowanej przerwie można również znaleźć na stronie internetowej Raiffeisen Polbanku, który podzielił prace na dwie tury. Oba etapy będą miały miejsce w niedzielę, 15 kwietnia. Pierwszy z nich potrwa w godz. 00.00 – 6.30 i obejmie brak dostępu do takich systemów i aplikacji bankowych jak: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, R-Online Biznes, R-Alerts, Wideo Doradca, moj.raiffeisenpolbank.pl, www.r-brokers.pl. Z kolei druga część prac może wpłynąć na realizację transakcji kartowych w przypadku płatności internetowych wymagających autoryzacji hasłem 3D-Secure oraz proces zamawiania i dokonywania płatności kartami HCE w aplikacji Mobilny Portfel. Przerwa rozpocznie się już o godz. 7.00 i powinna zakończyć się o godz. 13.00. W tym czasie można spotkać się z utrudnieniami w realizacji wspomnianych usług.

T-Mobile Usługi Bankowe

W piątek (13 kwietnia) rozpocznie się także przerwa w T-Mobile Usługi Bankowe, która dotyczyć będzie działania infolinii. Bank informuje, że od godz. 23.00 do godz. 2.30 dnia następnego (14 kwietnia) należy kontaktować się z doradcami pod numerem zastępczym 12 3427100. 

MDe

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj