W weekend przerwy w działaniu kilku banków

Posiadacze rachunków w BGŻ BNP Paribas, BGŻOptima, Credit Agricole, Deutsche Banku, ING Banku Śląskim oraz PKO Banku Polskim muszą się mieć w ten weekend na baczności. To właśnie te instytucje zapowiedziały prace nad swoimi systemami. Większość z nich przeprowadzona zostanie w czasie nocnym i potrwa do wczesnych godzin porannych.

Z dłuższą przerwą będą musieli się liczyć natomiast klienci Credit Agricole, który odetnie im dostęp do serwisów bankowości elektronicznej na cały weekend. Przez klika dni nie można również korzystać z zakładki ubezpieczenia w bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Pozostałe banki przywrócą pełne działanie systemów w kilka godzin.

W weekend przerwy w działaniu kilku banków
W weekend przerwy w działaniu kilku banków (fot. lucadp / YAY Foto)

BGŻ BNP Paribas i BGŻOptima

Prace w bankowości internetowej oraz mobilnej w BGŻ BNP Paribas rozpoczną się w sobotę 17 czerwca 2017 r. o godz. 23.00 i potrwają do 18 czerwca 2017 roku do godz. 07.00. Problem będzie dotyczyć przelewów wewnętrznych, doładowania telefonu, aktualizacji salda czy zerwania lub otwarcia lokaty. Operacje zlecone w tym czasie zostaną zrealizowane po zakończeniu przerwy. Jednocześnie bank podkreśla, że prace nie będą miały wpływu na transakcje kartowe i dostęp do bankomatów, a sama bankowość elektroniczna będzie dostępna dla klientów. Komunikat dotyczy także posiadaczy rachunków oszczędnościowych i lokat w internetowej marce należącej do BGŻ BNP Paribas – BGŻOptima.

Credit Agricole Bank Polska

Klienci Credit Agricole będą borykać się z utrudnieniami w dostępie do bankowości elektronicznej przez cały weekend. Użytkownicy serwisów CA24 (internetowego, mobilnego i tekstowego), automatycznego serwisu IVR oraz płatności internetowych Przelewy Online utracą do nich dostęp już w piątek 16 czerwca 2017 r. o godz. 18.00. Przywrócenie funkcjonalności systemów zostało zaplanowane na poniedziałkowy ranek 19 czerwca 2017 r. na godz. 10.00. Wyłączenie serwisów spowoduje, że w tym czasie nie będzie możliwe m.in. zalogowanie się na swoje konto przez internet czy dokonywanie płatności tym kanałem. W tym czasie bank nie będzie również wysyłał wiadomości tekstowych SMS o wykonanej taksacji kartą czy odpowiedzi na zapytanie o wysokość salda. W piątek 16 czerwca br. od godz. 17.00 nie będzie można także wpłacić środków na swoje konto za pomocą wpłatomatu.

Zmianami objęte zostały również godziny otwarcia placówek. W piątek 16 czerwca br. część z nich zostanie zamknięta wcześniej, a w poniedziałek 19 czerwca br. ich otwarcie zostało przesunięte na godzinę 10.00.

Zgodnie z informacjami podanymi przez bank utrudnienia związane z korzystaniem z płatniczych (płatności w sklepach, punktach usługowych oraz podejmowanie gotówki z bankomatów) nie powinny występować. W czasie przeprowadzanych prac możliwe jest korzystanie z serwisu telefonicznego CA24, jednak jedynie w zakresie zastrzegania kart.

Zapowiadana przerwa technologiczna jest podyktowana łączeniem kilku systemów informatycznych w jeden.

Deutsche Bank

System bankowości internetowej wyłączy także Deutsche Bank. Brak dostępu do serwisu będzie można odnotować w sobotę 17 czerwca 2017 r. od godz. 00.00 do godz. 09.00. Przerwa obejmie systemy db easyNET, db powerNET oraz szybkie płatności internetowe. W tym czasie będzie można korzystać z usług Teleserwisu, jednak w ograniczonym zakresie.

ING Bank Śląski

Część usług w ING Banku Śląskim zostanie wyłączona w dwóch turach. Pierwsza z zapowiadanych przerw rozpocznie się w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. o godzinie 00.00 i potrwa zaledwie godzinę. Niedostępne będą bankomaty, wpłatomaty, płatności BLIK oraz system ING CardsOnLine.

Z niewiele dłuższą przerwą klienci zmierzą się kolejnego dnia - 20 czerwca br., jednak także i ona zostanie przeprowadzona w godzinach nocnych. Od godz. 00.00 do godz. 03.00 nie będzie można korzystać z bankomatów oraz wpłatomatów. W tym czasie pojedyncze maszyny będą niedostępne na nie dłużej niż 30 minut. Przerwa dotyczy również realizowania płatności telefonem (BLIK, NFC i MasterCard w telefonie).

Bank przypomina, że w trakcie przeprowadzonych prac nie będzie możliwe aktywowanie karty płatniczej oraz nadawanie kodu PIN.

PKO Bank Polski

Do godz. 00.00 w nocy z niedzieli 18 czerwca na poniedziałek 19 czerwca br. nie będzie możliwe używanie zakładki dotyczącej ubezpieczeń w serwisie internetowym PKO Banku Polskiego – iPKO. Przerwą objęte zostały także numery infolinii PKO Ubezpieczenia. O rozpoczętej w środę 14 czerwca br. o godz. 19.00 przerwie bank poinformował klientów na swojej stronie internetowej.

MD

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Ja

A co z przyjętym Pekao SA też mam problem z zalogowaniem?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl