W weekend przerwy w bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej

2019-07-12 14:40
publikacja
2019-07-12 14:40

W najbliższy weekend serwisy internetowe i aplikacje mobilne kilku banków będą nieczynne. Na utrudnienia w dostępie do bankowości mobilnej powinni przygotować się klienci ING Banku Śląskiego, eurobanku, Nest Banku, Banku Pocztowego i związanego z nim EnveloBanku.

Jak co tydzień część banków zaplanowała na weekend przerwy techniczne / fot. lucadp / YAY Foto

ING Bank Śląski

Największe utrudnienia w ten weekend spotkają klientów ING Banku Śląskiego. W sobotę od godz. 8.00 do 16.00 w związku z pracami serwisowymi niedostępny będzie moduł "Makler" w systemie bankowości internetowej i aplikacja ING Makler Mobile.

Kolejne prace serwisowe ING Bank Śląski zaplanował na noc z niedzieli na poniedziałek (14-15 lipca). Od północy do godz. 5.30 nieczynne będą bankomaty i wpłatomaty. Klienci nie będą mogli skorzystać także z systemu bankowości internetowej "Moje ING" i aplikacji mobilnej. Niemożliwe będą także płatności ekspresowe, a także dokonywane za pomocą Blika i systemu "Płać z ING".

W nocy z niedzieli na poniedziałek nie da się także wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej, dodać zbliżeniowej karty VISA do aplikacji Google Pay ani zamówić i aktywować karty Mastercard w telefonie.

eurobank

Wyłączenie płatności mobilnych w ten weekend planuje także eurobank. Prace serwisowe potrwają w nocy z piątku na sobotę (12-13 lipca) od godz. 23:35 do 3.00. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z serwisu eurobank online i aplikacji mobilnej.

Nest Bank

O zaplanowanej przerwie w dostępności do bankowości mobilnej na swojej stronie internetowej informuje także Nest Bank. System będzie nieczynny od godz. 22:00 w piątek do godz. 3.00 w sobotę. Oprócz braku dostępu do serwisu online nie działać będzie także aplikacja Nest Banku.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Przez niemal całą sobotę i fragment piątku dostępu do bankowości mobilnej nie będą mieli także klienci Banku Pocztowego i Envelo Banku. Przerwa techniczna potrwa od godz. 21:35 w piątek do godz. 18.00 w sobotę. Jak jednak informują banki na swoich stronach internetowych, płatności kartą i wypłaty z bankomatów będą w tym czasie przebiegały bez zakłóceń.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (1)

dodaj komentarz
igła
Prawda, lepiej mieć gotówkę, a jeszcze lepiej franki szwajcarskie, a już najlepiej krugerrandy.
Bo jak będzie awaria, reset lub brak zasilania to ...

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki