Banki zapowiadają weekendowe przerwy

W najbliższy weekend kilka banków zamierza prowadzić prace konserwacyjne i modernizacyjne. Na utrudnienia w dostępie do bankowości elektronicznej powinni się przygotować klienci m.in. Credit Agricole i Banku Pocztowego.

W sobotę 8 czerwca przerwę techniczną zapowiada mBank. Dotknie ona tylko modułu eMakler. W godzinach od 10:00 do 18:00 nie będzie dostępu do tej opcji w serwisie internetowym. Nie będzie działał również eMakler mobilny.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Przerwę techniczną planuje także Credit Agricole. Serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online, Blik będą niedostępne od godz. 22:00 w sobotę (8.06) do godz. 13:00 w niedzielę (9.06). Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie.

Bank informuje, że wpłaty dokonane na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów zostaną zaksięgowanie w niedzielę po godz. 13:00. W czasie tej przerwy nie przewiduje się utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów.

Credit Agricole podkreśla, że nie przewiduje żadnych zmian związanych z logowaniem do systemów. Oznacza to, że nie będą wymagane inne dane do logowania niż dotychczas. Nie będzie potrzebne uaktualnianie danych, ani ich dodatkowa weryfikacja.

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi od godziny 20:30 w dniu 08.06.2019 (sobota) do godziny 18:00 w dniu 09.06.2019 (niedziela) może wystąpić przerwa w dostępie do usług Bankowości Internetowej Banku Pocztowego. W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń. Infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym. 

Na podobne utrudnienia muszą przygotować się klienci Envelobanku. Przerwa techniczna w dostępie do usług potrwa od godziny 20:30 w dniu 08.06.2019 (sobota) do godziny 18:00 w dniu 09.06.2019 (niedziela). Nie będą w tym czasie przyjmowane wnioski o otwarcie EnveloKonta i EnveloKonta Firmowego i zawieszona zostanie obsługa formularzy kontaktowych. Dodatkowo planowane są: przerwa w funkcjonowaniu Bankowości Internetowej i Bankowości Mobilnej, zawieszenie obsługi produktów w Call Centre, zawieszenie obsługi produktów w placówkach Poczty Polskiej.

W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń. Infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym.  

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 5 eagleeye

Jak nam kiedyś te elektroniczne i aplikacyjne konta padną to będziemy głodni chodzić. Dlatego w domu mam gotówkę a do tego kartą staram się wogóle płacić a jedynie podejmuję pieniądze z banku kartą i to jeszcze w bankomatach banku w którym mam konto aby być minimalnie inwigilowany przez bank oraz wydawcę karty bankomatowej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne