W walce z trollami Twitter będzie analizował zachowania użytkowników

Twitter poinformował, że na poważnie przystępuje do walki z tzw. trollami internetowymi. Ma działać w oparciu o zachowaniu użytkowników.

W walce z trollami Twitter będzie analizował zachowania użytkowników
W walce z trollami Twitter będzie analizował zachowania użytkowników (fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration/File Photo / FORUM)

Serwis społecznościowy zapowiedział, że od teraz nie będzie zwracał uwagi wyłącznie na zawartość tweetów, analizował będzie również zachowania użytkowników. Nawet jeżeli tweety nie będą bezpośrednio naruszać regulaminu Twittera, to będą mogły być chowane, jeżeli uzna się, że „wypaczają” dyskusję.

Twitter wykorzystuje już kombinację sztucznej inteligencji i ludzkiej weryfikacji w celu wykrywania nieprawidłowości. Teraz jednak zajmie się również problemem z behawiorystycznego punktu widzenia. Sygnałami takimi mają być np. niezweryfikowane konto e-mail, zalogowanie się jednocześnie na kilku kontach, tweetowanie i wspominanie o kontach, które nie obserwują komentującego czy też zachowania, które mogą wskazywać na skoordynowany atak. Analizowane będą również relacje użytkowników z użytkownikami naruszającymi regulamin i sposobem interakcji.

Jakub Krześnicki

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 nostromo25

Pierwszym zablokowanym bedzie Donald Trump.

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.