W ubiegłym roku pobraliśmy na swoje telefony 170 mld aplikacji

W ubiegłym roku na świecie pobrano ponad 170 mld  aplikacji – o 60 proc. więcej niż w roku 2015. W ciągu miesiąca korzystamy średnio aż z około 40 różnych aplikacji.
 
- Jeśli chodzi o czas, jaki spędzamy na korzystaniu z aplikacji mobilnych, to jest to znacząca liczba. Raporty szacują, że rocznie średnio spędzamy półtora miesiąca korzystając z wszelkich aplikacji mobilnych. Oczywiście uwzględnia to również działanie kilku aplikacji w tle równolegle - mówi Maciej Bogaczyk, senior investment director w funduszu MCI.TechVentures.

Aplikacje wykorzystywane w smartfonach, to już nie tylko social media i rozrywka. Coraz częściej na telefonie załatwiamy też wszystkie sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem. Pokochaliśmy też aplikacje zakupowe.

Obecnie Europejczycy już 40 proc. zakupów online robią za pomocą urządzeń mobilnych. Mieszkańcy Starego Kontynentu wykorzystują telefony nie tylko do kupowania, ale także do szukania informacji o produktach, porównywania cen i znajdowania kuponów promocyjnych. A rosnąca liczba urządzeń mobilnych sprawia, że popularność mobile commerce będzie nadal rosła.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.