REKLAMA
SPRAWDŹ

W sobotę emisja filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej

2021-04-08 21:01
publikacja
2021-04-08 21:01

Emisja raportu końcowego podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zaplanowana jest na 10 kwietnia o godz. 11:40 i 11 kwietnia o 2:57 w nocy na antenie TV Republika - poinformowała stacja na swojej stronie internetowej. O emisję filmu z raportu zwrócił się również szef podkomisji do prezesa TVP.

W sobotę emisja filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej
W sobotę emisja filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" w TVP opublikowany został skan listu szefa podkomisji do spraw ponownego zbadania przyczyn i okoliczności wypadku samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem Antoniego Macierewicza, skierowany do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

"W imieniu Podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego przekazuję filmową relację z wyników badań prac Podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych" - czytamy w liście.

Uroczystości związane z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej zaplanowane są na sobotę.

Z kolei w minionym tygodniu podczas spotkania online z Klubami Gazety Polskiej Macierewicz poinformował, że raport podkomisji jest gotowy.

"Niecały tydzień temu debatowaliśmy nad procedurami, które muszą być dopełnione, aby raport uzyskał formalny status. Byliśmy dalece optymistyczni w tej sprawie, tekst jest gotowy, uległ pewnemu rozszerzeniu od tego w wersji filmowej" - powiedział szef podkomisji.

"Dyskutowaliśmy nad tym, żeby w okolicy 10 kwietnia ten raport można było przegłosować, ale wczoraj usłyszeliśmy o nowych obostrzeniach, które ograniczają spotkania do 5 osób i nie wiem, czy znajdziemy sposób byśmy mogli przekroczyć ten limit. Raport jest gotowy, a unowocześniona wersja filmowa czeka na możliwość emisji w Telewizji Polskiej" - dodał.

Macierewicz podkreślił wówczas, że raport czeka jeszcze na podpisy członków komisji.

O tym, że raport jest już gotowy informował również prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Prezes PiS dodał, że wśród osób badających przyczyny katastrofy są rozbieżności - Antoni Macierewicz uważa, że raport jest gotowy, a część osób zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań.

"Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca" - zaznaczył prezes PiS.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. (PAP)

mro/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki