REKLAMA

W siedzibie TVP o 15.30 rozpocznie się konf. prasowa na temat mediów publicznych i abonamentu

2004-10-07 15:18
publikacja
2004-10-07 15:18
O 15.30 w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza rozpocznie się konferencja prasowa na temat mediów publicznych i wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz jego wykorzystania. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele zarządów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz rozgłośni mediów publicznych.

Wpływy z abonamentu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dzieli między publiczne radio (40 procent) i telewizję (60 procent). Przekazane pieniądze służą przede wszystkim realizacji misji mediów publicznych, czyli wspieraniu przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, tworzeniu i rozpowszechnianiu programów edukacyjnych w kraju i poza jego granicami.

Dzięki mediom publicznym, powstaje niemal co drugi polski film fabularny i większość telewizyjnych spektakli teatralnych, organizowana jest Warszawska Jesień oraz takie akcje, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Media publiczne prowadzą cenne dla polskiej kultury archiwa dźwiękowe, filmowe i telewizyjne. Emitują programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, audycje popularyzujące wiedzę, programy społeczne oraz informacyjne.

Radio posiada i utrzymuje trzy orkiestry: Narodową Orkiestrę Symfoniczną P.R. w Katowicach, Orkiestrę Kameralną ’Amadeus" w Poznaniu, Polską Orkiestrę Radiową w Warszawie oraz Chór Polskiego Radia w Krakowie. W Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i Studiu Koncertowym Polskiego Radia, im. Witolda Lutosławskiego są organizowane i transmitowane koncerty.

Zespół reżyserów, aktorów i pisarzy nagrywa słuchowiska radiowe w Teatrze Polskiego Radia, w tym cenione od lat przez miliony słuchaczy, powieści radiowe ’Matysiakowie'" i ’W Jezioranach". Media publiczne sprawują mecenat nad artystami i twórcami. O wielokrotnie nagradzanych reportażach powstających w Polskim Radiu mówi się za granicą: ’Polska Szkoła Reportażu".

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki