W rosyjskich sklepach spożywczych najczęściej kradzione są kiełbasy i sery

W rosyjskich sklepach spożywczych w 2019 roku najczęściej kradzione są kiełbasy i sery - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę BIT, autora systemu rozpoznawania twarzy, stosowanego w niektórych sklepach w Rosji.

Sery i kiełbasy stanowią 15,4 proc. wszystkich kradzionych towarów w sklepach spożywczych. Na drugim miejscu znalazła się kawa (15 proc.), a następnie - słodycze. Czwarte miejsce (11,2 proc.) zajmuje alkohol, a piąte owoce morza.

Portal RBK podaje, że od początku roku w sklepach, w których działa system rozpoznawania twarzy opracowany przez BIT, skradziono towary o łącznej wartości 38 mln rubli (ok. 2,3 mln zł).

W drogeriach najczęściej kradzione są tusze do rzęs, lakiery do paznokci, szminki, balsamy do włosów i ciała oraz cienie do powiek.

W sklepach spożywczych częściej kradną mężczyźni (77 proc.), a w drogeriach kobiety (78 proc.).

System opracowany przez BIT posiada bazę osób, które w przeszłości dopuściły się kradzieży. "Osoba wchodzi do sklepu, w ułamku sekundy jej wizerunek jest sprawdzany w bazie. (...) Jeśli taka osoba jest poszukiwana - zostaje zatrzymana przez ochronę, która przekazuje ją organom spraw wewnętrznych, jeśli nie - pracownicy sklepu po prostu uważnie ją obserwują" - powiedział RBK Witalij Sotniew, szef działu bezpieczeństwa jednej z sieci handlowych, w której stosowany jest ten system. (PAP)

ndz/ mal/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 zenonn

O czym ten artykuł?
U sąsiadów kradną jak u nas? To co najłatwiej zajumać?
U nas zidentyfikowano jeszcze złodziei na zlecenie, (za pół ceny wyniosą to czy tamto)
Zidentyfikowano też zorganizowane złodziejstwo personelu.

! Odpowiedz
0 0 uczen_manueli_g

A nie lepiej po naszemu: 'Tych klientów nie obsługujemy' i fotki na ścianie. Tow Winnicki wtedy był kierownikiem.

! Odpowiedz
25 6 ajwaj

wstrzacajace - a w Polsce ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne