REKLAMA
ZAGŁOSUJ

W pobliżu Goeteborga płonie statek, na pokładzie 17 marynarzy

2021-12-04 18:15, akt.2021-12-05 20:00
publikacja
2021-12-04 18:15
aktualizacja
2021-12-05 20:00
W pobliżu Goeteborga płonie statek, na pokładzie 17 marynarzy
W pobliżu Goeteborga płonie statek, na pokładzie 17 marynarzy
/ Shutterstock

W cieśninie Kattegat w pobliżu Goeteborga płonie statek, na pokładzie którego znajduje się 17 marynarzy. Nadal trwa akcja gaśnicza - poinformował w niedzielę szwedzki Urząd Antykryzysowy (MSB).

Pożar wybuchł w sobotę po godz. 14 na pływającym pod banderą Liberii masowcu przewożącym drewno. Początkowo załoga próbowała ugasić ogień samodzielnie, jednak bez skutku.

Wysłane przez MSB helikoptery mają za zadanie "bombardować" płomienie wodą. Na miejscu w akcji gaśniczej uczestniczą również jednostki straży przybrzeżnej ze Szwecji i Danii.

Jak poinformowano, ogień strawił ok. 30 proc. ładunku, jakim jest drewno, ale w niedzielę rozprzestrzenianie się pożaru zostało ograniczone. Kadłub zakotwiczonego statku jest wolny od ognia. W części niezajętej przez płomienie przebywa 17 marynarzy, którzy odmówili opuszczenia jednostki.

Według MSB trwają również przygotowania do opanowania możliwego wycieku "dużej ilości paliwa", w jakie jest zaopatrzony statek.

Nieznana jest przyczyna wybuchu pożaru, szwedzka policja nie podejrzewa na razie, by doszło do przestępstwa.

Według kierującego akcją Andersa Laennholma "to jedno z większych tego typu zdarzeń od dawna". "Pożar nie jest pod kontrolą. Kapitan na razie nie wyraził zgody na ewakuację. Zostaliśmy poinformowani, że nikt z załogi nie jest poszkodowany" - przekazał Laennholm.

Według szefa ratowników pożar nie może być gaszony dużą ilością wody, gdyż mogłoby to spowodować zatonięcie statku. (PAP)

zys/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki