W maju linie Air France uruchomią połączenie z Wrocławia do Paryża

Francuskie linie lotnicze od maja uruchomią połączenie lotnicze z Wrocławia do Paryża. To debiut francuskiego przewoźnika na wrocławskim lotnisku. Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska będą lądowały na głównym paryskim lotnisku im. Charles de Gaulle'a.

(ingimage)

Pierwszy lot francuskiego przewoźnika odbędzie się 26 maja. Połączenie będzie obsługiwać linia Air France HOP!, należącą do grupy Air France KLM. Samoloty na tej trasie będą latały codziennie - z Paryża o godz. 9.45, zaś z Wrocławia o 12.15.

Połączenie do portu im. Charles de Gaulle'a w Paryżu to świetna wiadomość dla pasażerów biznesowych, w tym również osób latających do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji - powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

To pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko im. Charles de Gaulle'a, które jest drugim największym portem lotniczym w Europie.

Paryż to szósty regularny kierunek, który w 2018 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Nowością są: oferta linii Ryanair do Aten oraz cztery nowe połączenia Wizz Air - do Porto, Kutaisi, Bazylei-Miluzy i Goeteborga.

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Jacek Ensztein

pdo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 karbinadel

PS. Artykuł podaje nieprawdziwą informację, że to pierwsze takie połączenie. Parę lat temu było, z Wrocławia na CDG latał lotowski Eurolot.

! Odpowiedz
0 3 karbinadel

No i bardzo dobrze. Tylko na czym polega cud, że LOT takie połączenie zlikwidował, a kilka razy lepiej zarabiającym Francuzom się opłaca?

! Odpowiedz