W których bankach przerwy techniczne w najbliższych dniach?

Ograniczenia w działaniu kart płatniczych, płatności internetowych i standardowo już niedostępność serwisów bankowości internetowej i mobilnej. Sprawdź, z jakimi skutkami przerw technicznych w bankach podczas nadchodzących dni będziesz musiał się liczyć.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Na weekend i najbliższy tydzień przerwy techniczne zapowiedziały: Alior Bank, BOŚ Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, mBank, PKO Bank Polski i Inteligo, T-Mobile Usługi Bankowe.

Alior Bank

Alior Bank informuje klientów, że w nocy z piątku 15 grudnia na sobotę 16 grudnia niedostępny będzie numer infolinii: 12 19502. Od godz. 23:00, do jutra do godz. 2:00 klienci będą mogli korzystać tylko z infolinii pod numerem 12 3427000.

BOŚ Bank

Przerwa serwisowa będzie dotyczyła także klientów BOŚ Banku. Prace rozpoczną się dzisiaj, w piątek 15 grudnia o godz. 21.30 i zakończą w sobotę 16 grudnia o godz. 13:00. W tym czasie niedostępny będzie system bankowości internetowej BOŚBank24, Twoje e-Konto, usługa TeleBOŚ, a infolinia będzie pracować w ograniczonym zakresie.

Bank BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas wyłączy w weekend systemy internetowe Pl@net, BiznesPl@net oraz mobilne MobilePl@net, GOmobile. Przerwa rozpocznie się już w piątek 15 grudnia o godz. 22:00 i potrwa do soboty 16 grudnia do godz. 9.00.

Bank zapewnia przy okazji, że operacje dokonywane kartami będą rozliczane bez utrudnień.

Getin Bank

W podobnym terminie przerwa techniczna będzie miała miejsce w przypadku Getin Banku. Klienci muszą liczyć się z wyłączeniem dostępu do bankowości internetowej i mobilnej już w piątek 15 grudnia o godz. 23:30. Przerwa potrwa do godz. 8:00 w sobotę 16 grudnia.

ING Bank Śląski

Z weekendowego schematu wyłamał się natomiast ING Bank Śląski. Przerwy dla klientów tej instytucji zostały zaplanowane na noc z 20 na 21 grudnia, czyli ze środy na czwartek w przyszłym tygodniu. Utrudnienia potrwają zaledwie dwie godzin (od godz. 0:00 do godz. 2:00), ale w tym czasie niedostępne będą jednocześnie:

  • płatności BLIK,
  • system ING CardsOnLine,
  • płatności PayU,
  • aplikacja na telefon Moje ING mobile.

Przez pierwszą godzinę przerwy niedostępne będą także wpłatomaty ING Banku Śląskiego i sieci PlanetCash.

mBank

W mBanku utrudnienia będą dotyczyły jedynie systemu Kantor. Prace techniczne, które będą przeprowadzane w sobotę 16 grudnia od godz. 18:00 do północy, poskutkują wyłączeniem serwisu.

Dodatkowo w nocy z 17 na 18 grudnia wyłączona zostanie usługa czatu i rozmowy wideo z konsultantem na stronie internetowej – mBank nie podaje szczegółowo godzin, w których utrudnienia wystąpią.

PKO Bank Polski i Inteligo

Klienci PKO Banku Polskiego i jego internetowej marki Inteligo zmierzą się z ograniczeniami funkcjonalności w niedzielę 17 grudnia od godz. 2:30 do godz. 3:30. W tym czasie nie będą działać serwisy internetowe i telefoniczne iPKO, Inteligo oraz bankowość mobilna IKO.

W tym czacie nie będzie można wypłacać za pomocą aplikacji mobilnej gotówki w bankomatach, ani płacić nią w sklepach. Niedostępne będą także przelewy na nr telefonu i opcja płatności internetowych „Płacę z Inteligo” oraz „Płacę z iPKO”.

Bez zarzutów mają działaś karty płatnicze, z wyjątkiem płatności internetowych wymagających potwierdzenia z usługi 3D-Secure.

T-Mobile Usługi Bankowe

W piątek 15 grudnia o godz. 23:00 rozpocznie się także przerwa techniczna w T-Mobile Usługi Bankowe. Ograniczenia potrwają do soboty 16 grudnia do godz. 2:00 i obejmą jedynie jeden z numerów kontaktowych: 12 19506. Bank prosi, żeby kontaktować się z obsługą pod numerem 12 3427100.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj