W expose premiera "sprawy gospodarcze zajmą ważne miejsce"

Mateusz Morawiecki we wtorek wygłosi w Sejmie swoje exposé, po którym odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Przemówienie szefa rządu rozpocznie się prawdopodobnie o godz. 10.10 – informuje w poniedziałek "Gazeta Polska Codziennie".

(KPRM)

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w rozmowie z "GPC" podzielił się swoimi spekulacjami dotyczącymi tego, czego mogłoby dotyczyć exposé premiera. "Na pewno premier wyznaczy kierunki działania na najbliższe cztery lata. Można spodziewać się tego, że sprawy gospodarcze zajmą ważne miejsce, także relacje z Unią Europejską, bo przed nami przecież dyskusja na temat kształtu budżetu na kolejną perspektywę unijną. Spodziewam się także poruszenia spraw światopoglądowych, zapewnienia tego, że będziemy starali się podtrzymać tradycyjny model społeczny oraz patriotyczny, w tym położenie nacisku na patriotyczne wychowanie młodzieży. Myślę, że to będą najważniejsze elementy tego exposé" – dodał szef MEN.

Gazeta przytacza wypowiedź rzecznika rządu Piotra Müllera, który zapowiedział w Polsat News, że premier Mateusz Morawiecki nie ma zamiaru bić rekordu długości exposé. "Nie będziemy bić rekordu Donalda Tuska z 2007 r., bo jak się okazało, długość exposé nie przeszła później w jakość rządzenia. Dlatego my w tym kierunku nie idziemy" – zapewnił. Gazeta zauważa, że najdłuższe exposé w ostatnich 30 latach wygłosił Donald Tusk. W 2007 r. jego przemówienie trwało ponad trzy godziny. (PAP)

ktl/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 0 henk54

Oby nie, bo znowu podniosą podatki i wprowadza szereg komplikacji i utrudnień... :-/

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne