W czwartek wizyta premiera Finlandii w Polsce

W czwartek do Warszawy na zaproszenie premier Beaty Szydło przybędzie premier Finlandii Juha Sipila - poinformował w środę PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premierzy porozmawiają o kwestiach bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej m.in. w branży energetycznej i cyfrowej.

"Na zaproszenie premier Beaty Szydło do Polski przybędzie premier Finlandii Pan Juha Sipila. Spotkanie rozpocznie się w KPRM o godzinie 11 i podzielone będzie na dwa segmenty: rozmowę +w cztery oczy+ oraz spotkanie robocze w szerszym gronie z udziałem ministrów i członków delegacji" - powiedział PAP Bochenek.

"Wizyta stanowi doskonałą okazję do omówienia stosunków dwustronnych w zakresie bezpieczeństwa i sytuacji w regionie M. Bałtyckiego, współpracy gospodarczej w ramach jednolitego rynku w branży energetycznej, a także cyfrowej" - dodał.

Rzecznik rządu zauważył, że nie jest to pierwsza wizyta premiera Sipili w Polsce, jednak - jak zaznaczył - z uwagi na zbliżającą się i przypadającą na rok 2019, 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Finlandią nabiera ona szczególnego znaczenia.

W czwartek wieczorem o godz. 19 premierzy wezmą udział w otwarciu wystawy Echa-100 lat fińskiej architektury i wzornictwa w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. (PAP)

tgo/ itm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Kuna

A będzie Waszczykowski?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl