REKLAMA

W czwartek pewnie będziesz pracować krócej. Przez "Dwie godziny dla Rodziny"

2014-05-14 12:57
publikacja
2014-05-14 12:57

"Dwie godziny dla Rodziny" - pod takim hasłem niektóre firmy i instytucje skrócą w czwartek o dwie godziny dzień pracy swoim pracownikom, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Akcja organizowana jest z o okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania w informacji przesłanej PAP w środę przypomniała, że 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, w tym roku pod hasłem "Co pokolenie to marzenie". Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Coroczna akcja "Dwie godziny dla Rodziny" jest częścią obchodów Dnia Rodziny w Polsce i promuje spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych.

Jak poinformowali przedstawiciele fundacji, w czwartek, w ramach akcji, wiele firm "zachęci swoich pracowników do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach oraz podaruje im i ich bliskim dwie godziny na rozmowę i bycie razem".

Według fundacji "celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę". Zaangażowane w akcję firmy i instytucje 15 maja skrócą dzień pracy o dwie godziny, tak aby pracownicy mogli je spędzić ze swoimi najbliższymi: szczerze rozmawiając, bawiąc się, po prostu będąc razem.

W tym roku fundacja zachęca do rozmów z rodziną o marzeniach, zarówno tych spełnionych, jak i tych niespełnionych, często bardzo skrytych. "Akcja ma na celu poznanie korzeni własnej rodziny i przez to swojej tożsamości. (...) 15 maja poświęćmy więc chwilę na refleksję: czy spędzamy z naszymi bliskimi wystarczająco dużo czasu? Czy jest to czas prawdziwie wspólny? Czy szczerze i otwarcie rozmawiamy o tym, co nas boli i co lubimy? Czy znamy się nawzajem?" - zachęca prezes fundacji Zofia Dzik.

"Mamy deficyt dobrej rozmowy, bez której trudno o dobre, trwałe i cenne wzorce dla młodego pokolenia" - dodała.

W tym roku udział w akcji zapowiedziały takie firmy jak: PZU, Allianz, ENEL-MED, Grupa EFL, GFK Polonia, JVC, K2, Pentacomp, PWC, Tchibo, Wirtualna Polska, Ernst & Young oraz wiele szkół i instytucji społecznych i publicznych.

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Anna Komorowska i rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.fundacjahumanites.pl oraz www.mamrodzine.pl. (PAP)

bpi/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~vextra
A KGHM, Pracodawca Roku. Pewnie nic o tym projekcie nie słyszeli.
~cccp
w PZU również - medialnie się angażują a pracownicy pracują opór do 16...
~mirek
Normalny facet nosi brodę i sukienkę. Inni to zboczeńcy. Apeluję do wszystkich pracodawców, by w czwartek wydłużyć czas pracy o 2 godz. ,natomiast geje, she-male, trans czy drag-q. powinni mieć urlop extra.
~facet
czy jak mam zone - kobiete- i dzieci to jest to rodzina czy moze jestem dewiantem?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki