REKLAMA

W czerwcu pierwsza oficjalna podróż zagraniczna prezydenta USA Joe Bidena

2021-04-23 17:49
publikacja
2021-04-23 17:49
fot. VP Brothers / Shutterstock

W pierwszą zagraniczną podróż prezydent USA Joe Bidena uda się w czerwcu, do Wielkiej Brytanii i Belgii - poinformował w piątek Biały Dom. W brytyjskiej Kornwalii amerykański przywódca weźmie udział w spotkaniu grupy G7, a w Brukseli - w szczycie NATO i szczycie UE-USA.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki wyjaśniła, że odwiedzenie Europy przez Bidena ma m.in. na celu "podkreślenie jego zaangażowania w odnowienie naszych sojuszy" i "ożywienie stosunków transatlantyckich".

W dniach 11-13 czerwca Biden weźmie udział w szczycie G7 w Kornwalii. Biały Dom informuje, że wśród tematów rozmów będą multilateralizm, zdrowie publiczne, gospodarka, zmiany klimatyczne oraz wartości demokratyczne.

W planach pobytu przywódcy USA w Wielkiej Brytanii jest także spotkanie z premierem Borisem Johnsonem.

Z Wysp Brytyjskich Biden uda się do Brukseli, gdzie 14 czerwca będzie uczestniczył w szczycie NATO. W belgijskiej stolicy odbędą się również spotkania z przywódcami państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W Belgii przewidziano także szczyt USA-UE z udziałem amerykańskiego prezydenta. Na nim omówione będą m.in. kwestie "globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego", "stymulowania globalnego ożywienia gospodarczego", "przeciwdziałania zmianom klimatycznym" oraz "wzmacniania demokracji" - głosi komunikat Białego Domu.

Z Waszyngtopnu Mateusz Obremski (PAP)

mobr/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
abcx
Żywy Biden na żywo, to będzie wielkie wydarzenie, może jakieś nowe fotki powstaną bo aktualnie we wszystkich artykułach są stare, prawie pół roku mające jeszcze z kampanii wyborczej.
ajwaj_
To akurat Joe zdazy na ostatnie spawy Nord Stream 2
Merkel pewnie zaofeuje honorowe miejce w Mukran (Sassnitz)
talmud
будем надеяться и молиться, что лидер свободного мира приедет через 2 года "tu spocznij"......:)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki