REKLAMA

W całym kraju posiłki z restauracji tylko na wynos lub z dostawą

2020-10-24 11:33
publikacja
2020-10-24 11:33
fot. Life of pix / Pexels

Od soboty restauracje mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos lub dowóz; stołówki szkolne mogą wydawać posiłki jedynie klasom 1-3 podstawówek oraz kadrze szkolnej - wynika z informacji dot. planowanych zasad i ograniczeń zamieszczonych na stronie www.gov.pl

W sobotę weszły w życie nowe obostrzenia w związku z koronawirusem; cała Polska stała się strefą czerwoną. Wytyczne dotyczące obostrzeń w poszczególnych dziedzinach zawiera opublikowane w piątek w nocy w Dzienniku Ustaw Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

"Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie" - czytamy na stronie www.gov.pl.

Zakaz dotyczy także prowadzenia stołówek szkolnych. Wydawanie posiłków dozwolone jest jedynie dla klas 1-3 szkół podstawowych oraz kadry szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek na konferencji prasowej o nowych obostrzeniach, które weszły w życie od soboty. Szef rządu stwierdził, że sytuacja epidemiczna nadal jest niedobra i mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Dlatego - jak tłumaczył - działania muszą być bardzo zdecydowane, by zahamować przyrosty zakażeń. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki