W Warszawie staną nowe recyklomaty

W związku z potrzebą poprawy funkcjonalności recyklomaty zostaną wymienione na nowe. Warszawiacy ponownie będą mogli zbierać ECO-punkty w zamian za surowce - poinformowała w poniedziałek Dominika Wiśniewska z biura prasowego stołecznego ratusza.

(Informacja prasowa)
Jak poinformowała Wiśniewska, odkąd w lipcu w stolicy uruchomiono maszyny do recyklingu, warszawiacy przekazali wiele pomysłów, opinii, a także uwag do pierwszych wersji recyklomatów zainstalowanych w stolicy. "Dostaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców na temat potrzeby poprawy funkcjonalności maszyn. Wobec tak dużego zainteresowania pilotażem oraz biorąc pod uwagę wszystkie głosy i komfort użytkowników, partnerzy wspólnie podjęli decyzję o zmianie producenta automatów. Nowe maszyny będą działały szybciej, a także będą mniej awaryjne" - powiedziała Dominika Wiśniewska.

Nowe recyklomaty pojawią się w przeciągu najbliższych miesięcy. Według planów pojawią się przy Hali Gwardii na placu Mirowskim, na skrzyżowaniu ulicy Boleść z ulicą Rybaki, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, obok Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, przy budynku dyspozytorni Tramwajów Warszawskich, przy Urzędzie Dzielnicy Bielany, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na ulicy Potockiej, przy Białołęckim Ośrodku Sportu oraz przy garażu wielopoziomowym na ulicy Jagiellońskij 47.

Jak podała Wiśniewska, zebrane dotychczas ECO-punkty nie stracą swojej ważności. Od nowego sezonu będzie dostępna szersza oferta nagród.

Pierwsze dwie maszyny do segregacji odpadów w ramach programu pilotażowego pojawiły się w stolicy 12 lipca - na placu Bankowym i na ulicy Ząbkowskiej pod Urzędem Dzielnicy Praga-Północ. Recyklomaty mają zachęcać warszawiaków do segregacji odpadów. Puste opakowanie po napoju - butelkę lub puszkę - umieszcza się w specjalnym otworze. Żeby uczestniczyć w zbieraniu ECO-punktów, trzeba zainstalować na smartfonie specjalną aplikację. Po wyrzuceniu odpadu należy zeskanować kod, który nabija na koncie aplikacji punkty. Po zebraniu ich określonej puli można je wymieniać na zniżki lub darmowe bilety do placówek kultury.

Recyklomaty zostały sfinansowane przez warszawski ratusz z funduszy pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Autorka: Alicja Skiba

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 karbinadel

W artykule brakuje dwóch podstawowych informacji: ile kosztuje jedno takie pudło (zapewne znacznie więcej niż warte są ewentualne korzyści, jakie może przynieść) oraz czyj kolega jest ich producentem.

! Odpowiedz
0 4 ania_199

segregacja odpadów nie może obyć się bez segregacji ludzi - żeby móc z tego udogodnienia skorzystać, trzeba mieć smartfona : (

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne