REKLAMA

W Warszawie parkingi nadal będą płatne

2020-03-16 14:08
publikacja
2020-03-16 14:08

Na razie nie przewidujemy żadnych zmian w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do pytań, czy w Warszawie zostanie wprowadzone bezpłatne parkowanie w SPPN tak jak np. w Krakowie.

fot. cimedia / / Pixabay

Władze Krakowa podjęły decyzję o tym, że od poniedziałku do końca miesiąca nie trzeba będzie płacić za parkowanie na obszarze płatnego parkowania. "Chcemy ułatwić funkcjonowanie osobom, które muszą dojeżdżać do pracy w centrum, a obawiają się jazdy komunikacją miejską oraz tym, którzy opiekują się osobami mieszkającymi w centrum" - tłumaczy na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich w Krakowie.

O wprowadzenie podobnej decyzji został zapytany w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "To, co jest dla mnie najbardziej istotne to to, żeby w Warszawie mogli zaparkować wszyscy ci, którzy muszą zaparkować, bo np. dojeżdżają do szpitala, wykonać jakieś najbardziej istotne działania. Temu służy również kwestia opłat za parkowanie. W związku z tym na razie nie przewidujemy żadnych zmian" - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prezydent stolicy.

"Jestem w kontakcie z innymi włodarzami miast. Jutro będziemy o tym rozmawiać, tak żeby starać się o pewną koordynację naszych działań, jeżeli chodzi o te największe samorządy w Polsce" - dodał.

Na pytanie PAP, w jaki sposób miasto dba o bezpieczeństwo osób korzystających z parkomatów - czy i z jaką częstotliwością dezynfekowane są klawiatury tych urządzeń, prezydent odpowiedział, że zarządził dezynfekcje stacji rowerowych Veturilo i również "zwrócimy się do firmy obsługującej parkometry, żeby takiej dezynfekcji dokonywała".

"Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że zarówno, jeżeli chodzi o system Veturilo, jak i system Płatnego Parkowania Niestrzeżonego możemy obsługiwać te systemy z własnego telefonu komórkowego. Wszystkich do tego zachęcam" - dodał.

"Podjęliśmy wysiłki, by dokupić konieczny sprzęt do szpitali"

Prezydent stolicy mówił podczas konferencji prasowej, że miasto zgłasza wszystkie swoje potrzeby dotyczące przede wszystkim szpitali miejskich do rządu, do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. Wyraził nadzieję, że ta współpraca będzie się dobrze rozwijać. "W tej chwili chcielibyśmy, żeby kwestie zaopatrywania warszawskich szpitali w konieczny sprzęt, zwłaszcza ochrony osobistej, żeby tutaj te wszystkie prace ze strony rządu przyspieszyły" – mówił.

Zaznaczył przy tym, że miasto samo podjęło wysiłki ku temu, by dokupić do szpitali konieczny sprzęt. "Z naszych analiz wynika, że w Warszawie dobrze byłoby zapewnić kolejnych trzydzieści stanowisk, które posłużyłyby właśnie sytuacji kryzysowej, intensywnej opieki nad pacjentami" - powiedział.

"I takie zapotrzebowanie zgłosiliśmy do rządu, ale również sami ten sprzęt kupujemy na rynku" - dodał.

Autor: Bartłomiej Figaj

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki