REKLAMA

W USA ropa tanieje z powodu silnego dolara

2023-09-26 08:13
publikacja
2023-09-26 08:13

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na umocnienie się dolara, w którym wyceniany jest surowiec, a to spowodowało, że ropa stała się droższa dla kupujących - podają maklerzy.

W USA ropa tanieje z powodu silnego dolara
W USA ropa tanieje z powodu silnego dolara
fot. ALEXANDER MANZYUK / /  Reuters / Forum

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 89,40 USD, niżej o 0,31 proc., po spadku w poniedziałek o 0,4 proc.

Ropa Brent na ICE w dostawach na XI wyceniana jest po 92,96 USD za baryłkę, niżej o 0,36 proc.

Na razie marsz cen ropy w stronę 100 USD za baryłkę został powstrzymany, a czynniki sygnalizujące zacieśnianie się sytuacji podażowej na rynkach ropy zeszły na dalszy plan.

Od końca czerwca ropa zyskała 26 proc. w reakcji na ograniczanie dostaw ropy z OPEC+, a szczególnie z Arabii Saudyjskiej i Rosji.

Rajd cen surowca w kierunku 100 USD został powstrzymany w ub. tygodniu, gdy wzrosty cen wytraciły dynamikę w obliczu obaw związanych z sytuacją makroekonomiczną.

"Wzrosty cen ropy w ostatnich tygodniach, które aż zapierały dech, wytraciły impet" - mówi Vandana Hari, współzałożycielka firmy konsultingowej Vanda Insights.

"Ale jednocześnie nie ma na razie żadnych przekonujących czynników, które mogłyby wywierać presję spadkową" - dodaje. (PAP Biznes)

aj/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki