REKLAMA

W USA podano już ponad 202 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19

2021-04-17 00:14
publikacja
2021-04-17 00:14
fot. Esra Pekdemir / Shutterstock

Od połowy grudnia w Stanach Zjednoczonych podano już ponad 202 miliony dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi - poinformowały w piątek amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Co najmniej jedną dawkę otrzymała blisko połowa wszystkich dorosłych Amerykanów, natomiast 31 proc. jest już w pełni zaszczepionych.

Trzy preparaty przeciwko Covid-19 uzyskały dotąd zezwolenia amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na dopuszczenie do użytku - w grudniu otrzymały je dwudawkowe szczepionki firm Moderna i Pfizer, a w lutym - jednodawkowa szczepionka koncernu Johnson & Johnson.

Średnio w USA podaje się dziennie około 3 mln dawek szczepionki.

Prezydent Joe Biden obiecał, że do końca maja Stany Zjednoczone będą miały wystarczającą ilość szczepionek dla wszystkich 260 mln dorosłych Amerykanów.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku pandemii w USA potwierdzono ponad 31 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło do tej pory w tym kraju ponad 565 tysięcy osób. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wrecker
Wirus mocno namieszał w polityce. Gdyby nie covid to Trump miałby większe szanse na wygraną a gdyby u nas wybory prezydenckie odbywały się dzisiaj a nie na początku pandemii to Duda miałby 40%
talmud
a gdyby babka wąsy miała to by dziadkiem była.......a propos trampa to dobrze sobie doczytaj dla kogo on pracuje & reprezentuje.....

“Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. ... Każde drzewo, które nie
a gdyby babka wąsy miała to by dziadkiem była.......a propos trampa to dobrze sobie doczytaj dla kogo on pracuje & reprezentuje.....

“Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. ... Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach”

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki